Генеральний прокурор Юрій Луценко
пообіцяв, що його відомство перевірить, як сплачували податки депутати, які вказали в своїх електронних деклараціях понад 100 тисяч доларів готівкою.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на
.
"Ми будемо аналізувати декларації половини народних депутатів України, які задекларували готівкою понад 100 000 доларів", - пообіцяв генпрокурор.
Луценко запевнив, що аналіз цих даних буде проходити через звернення ГПУ до Державної фіскальної служби з вимогою надати інформацію про сплачені податки, які покажуть легальність або нелегальність задекларованих коштів.
При цьому генпрокурор нагадав, що ухилення від податків на суму від 665 тисяч гривень є злочином невеликої тяжкості з терміном давності 2 роки, в разі, якщо сума понад 1 млн 995 тисяч - злочин має середню важкість з терміном давності в два роки, а ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах - 3 млн 325 тисяч гривень - є тяжким злочином з терміном давності 10 років.
"Виходячи з цих кваліфікацій, ті, хто ухилявся від податків, можуть отримати від 2 до 15 років тюремного ув'язнення", - додав Луценко.
Водночас він заявив, що ГПУ збирається перевірити банківські вклади декларантів.
"Для цього ми звертаємося до Державної служби фінансового моніторингу, в обов'язки якої входить перевірка будь-яких внесків понад 150 тисяч гривень", - сказав генпрокурор.
Крім того, "ще одна важлива стаття декларації - подарунки».
«Як ви знаєте, багато народних обранців мають щедрих і багатих дарувальників. Це не заборонено законом, але закон передбачає перевірити самих дарувальників. Ми також звертаємося до ДФС перевірити сплату податків дарувальниками", - додав він.
При цьому ГПУ має намір отримати від Державної фіскальної служби інформацію про оплату податків декларантами та з рахунків, відкритих за кордоном.
За словами Луценка, подавачі електронних декларацій практично не вказували в своїх документах нерухомість за кордоном, тому що вона в більшості випадків оформляється на юридичні особи.
Генпрокурор запевнив, що в разі присутності такої в електронній деклараціях, достовірність даних буде перевіряти Національне агентство з попередження корупції.
Нагадаємо, раніше
.