Міністр закордонних справ Павло Клімкін розповів, про що говорили лідери України, Німеччини, Франції та Росії на зустрічі "нормандської четвірки" в Берліні, і які домовленості були досягнуті європейськими політиками в ході переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Українську правду.
Клімкін, виступаючи з доповіддю у Верховній Раді під час години запитань до уряду, зазначив, що позиції України і Росії в плані доступу місії ОБСЄ до кордону кардинально відрізняються.
"Наша спільна позиція з Німеччиною і Францією і позиція Росії розходяться як в плані послідовності виконання заходів, так і чіткої гарантії їх виконання, в плані допуску ОБСЄ до територій окупованого Донбасу, в плані допуску ОБСЄ до неконтрольованої ділянки кордону", - сказав міністр.
За його словами, без чіткого встановлення послідовності і гарантій говорити про виконання Мінських угод неможливо. "І це наша спільна позиція з Німеччиною, Францією та іншими країнами ЄС", - подчернкул він.
Озброєна місія ОБСЄ і виведення військ РФ
Клімкін розповів, що в Берліні говорилося про можливість введення збройного компонента ОБСЄ, проте в цьому плані позиції сторін розійшлися.
"Тут наші позиції теж поки суттєво відрізняються, але головне, що в результаті послідовного тиску досягнуто домовленості про продовження цієї дискусії на віденському майданчику", - повідомив глава МЗС.
"Наша позиція в ході саміту була в тому, щоб без повного виконання безпеки домовленостей, включаючи припинення вогню, повного доступу ОБСЄ до території окупованого Донбасу і до неконтрольованої ділянки кордону, без виведення російських військ, озброєння і найманців переходити до обговорення інших питань неможливо", - додав він.
Звільнення полонених і політв'язнів
Клімкін заявив, що в Берліні була досягнута домовленість, що протягом листопада відбудеться зустріч у форматі міністрів закордонних справ для обговорення дорожньої карти.
"Дорожня карта повинна включати питання безпеки, логіку подальших політичних кроків, але обов'язково гуманітарний вимір: звільнення всіх заручників і в'язнів", - сказав міністр.
Як повідомляв ONLINE.UA, заступник глави Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв заявив, що Україна отримає доступ до неконтрольованих ділянок кордону з Росією на другий день після проведення місцевих виборів на окупованій частині Донбасу.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації