Допоможе схуднути і не тільки: названі корисні властивості шоколаду
Американські вчені виявили несподівані властивості лушпиння какао-бобів. Вказано, що вони допомагають боротися з ожирінням і старінням, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Medical Xress.
Згідно з останніми результатами досліджень, три фенольних з'єднання з лушпиння какао-бобів усувають пов'язане з ожирінням хронічне запалення, а також повертають резистентність до інсуліну. Остання може бути причиною виникнення діабету другого типу і скорочення тривалості життя.
"Протокатехова кислота, епікатехін і проціанідини B2, що містяться в лушпинні какао-бобів, як разом, так і окремо сприяють відновленню пошкоджених мітохондрій, знижують ступінь накопичення жиру і блокують запальні процеси", - сказано в повідомленні.
Як відомо, лушпиння какао-бобів називається какаовеллою і використовується для приготування шоколаду і удобрення грунту.
Окрім того, нещодавно медики з Південної Кореї прийшли до висновку, що шоколад може сприяти уповільненню втрати слуху, а також перешкоджати появі шуму у вухах у людей середнього віку.
У Великій Британії виявили в кар'єрі майже 200 слідів динозаврів, яким 166 мільйонів років.
Головні тези:
У кар'єрі Dewars Farm в Британії виявили понад 200 слідів динозаврів, яким 166 мільйонів років.
Розкопки у кар'єрі в Оксфордширі дали можливість виявити п'ять великих доріжок, що становлять частину «дороги динозаврів». Найдовша з них сягала понад 150 метрів.
Виявлення в кар'єрі цих слідів та скам'янілостей надає можливість дізнатися більше про еволюцію динозаврів, до яких належать предки сучасних птахів.
“Дорогу динозаврів” знайшли у Британії
Експертів викликали, коли робітник, який екскаватором знімав шар глини у кар'єрі, помітив «незвичні нерівності».
Чотири шляхи були залишені довгошиїми травоїдними динозаврами — найімовірніше цетіозаврами, що сягали 18 метрів у довжину.
П'яту доріжку залишив дев'ятиметровий м'ясоїдний мегалозавр, який мав великі трипалі ноги з кігтями.
В одній із зон сліди м'ясоїдних і травоїдних тварин перетинаються, у зв'язку з чим виникає запитання, чи взаємодіяли вони між собою.
У цій місцевості й раніше були подібні відкриття: в 1997 році під час видобутку вапняку тут виявили понад 40 наборів слідів, деякі з яких сягали 180 метрів у довжину.
За словами фахівців, нові відкриття дадуть цінну інформацію про те, якого розміру були динозаври, як вони ходили, з якою швидкістю, чи взаємодіяли вони одне з одним.
Рештки динозаврів у Китаї пречудово зберігаються протягом 120 млн років
У дослідженні, опублікованому у Proceedings of the National Academy of Sciences, вчені припускають, що тварини могли бути поховані під шаром осаду, який утворився внаслідок сезонних дощів, або ж потрапити під обвали нір, де вони мешкали.
Завдяки аналізу цих скамʼянілостей дослідники навіть змогли ідентифікувати їжу, яку востаннє вживали деякі динозаври. Серед інших цікавих знахідок — найдавніший двоголовий організм і найстаріші предки сучасних птахів.