Вчені із США дійшли висновку, що основні генетичні програми, які сприяють довголіттю, працюють не довше середнього віку.Дослідники з Університету Маямі проаналізували активність генів в зразках тканин людей різного віку, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на EurekAlert!.
Зазначається, що головну роль в різкій появі численних вікових захворювань після 60 років відіграє білковий комплекс mTOR – мішень рапаміціна у ссавців, а також продукція активних форм кисню в мітохондріях.
"Результати аналізу показали, що антивікові системи людини перестають працювати до 50-60 років.Це пов'язано з людським геномом, який еволюціонував, забезпечуючи довге життя. Але еволюція не передбачила, що термін життя перевищить 50-60 років. Білок мішень рапаміціна у ссавців регулює багато важливих клітинних процесів, в тому числі зростання і ділення. Порушення його функції спостерігається при діабеті, ожирінні, депресії і певних видах раку", - сказано в повідомленні.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше вчені з університету Мічигану прийшли до висновку, що люди, у яких є мета, жили довше та мали міцніше здоров’я, ніж ті, які не бачили сенсу у своєму існуванні. Зазначається, що вони провели масштабне дослідження, в якому брали участь люди старше 50 років.