Іноземним вчених вдалося зафіксувати аномальну активність імунної системи, яка свідчить про нейрозапалення через декілька місяців після одужання від COVID-19.
Джерело: New Atlas
Вчені назвали причину "туману в голові" після коронавірусу
Дослідники звертають увагу на те, що нові й поки що незрозумілі ускладнення коронавірусі, є навіть у тих пацієнтів, які перенесли хворобу у лгкій формі.
Учасниками дослідження, яке організували вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, стали 17 осіб, які перенесли коронавірус у легкій формі. Варто звернути увагу на те, що вони одужали приблизно за 10 місяців до старту експерименту.
За словами вчених, попри легку форму коронавірусу, 13 добровольців мали тривалі симптоми "туману в голові". Інші 4 людини стали контрольною групою.
Фото — unsplash.com
Дослідникам вдалося проаналізувати зразки спинномозкової рідини учасників. У перехворівших з "туманністю" вони виявили аномальну активність імунної системи – підвищений рівень певних антитіл та білків, які вказують на нейрозапалення. Що важливо розуміти, у контрольній групі аналогічних ознак не було.
Ознака підвищеної імунної активності через кілька місяців після одужання говорить про те, що когнітивні проблеми при тривалих симптомах COVID-19 можуть бути пов'язані із затяжним запаленням. Можливо, стимульована вірусом імунна система функціонує ненавмисним патологічним чином, – виступила з коментарем одна із авторок роботи Джоанна Хельмут.
Варто звернути увагу на те, що майже у 50% пацієнтів тривалі симптоми з'являлися через місяць після інфікування, а у 30% хворих вони були зафіксовані протягом двох місяців.
Вчені дійшли висновку, що відстрочений початок тривалих симптомів може бути ознакою пошкодження мікросудин, постійної імунної активності та постінфекційної імунної відповіді.
Читайте також:
Вакцина від COVID-19 могла з’явитись ще на початку пандемії
Івано-Франківська область переходить у "червону" зону
В Україні вперше виявили штам Омікрон