Очільник Міністерства фінансів України Сергій Марченко озвучив нове попередження - за його словами, якщо парламенту не вдасться ухвалити закон про банки, то Кабміну доведеться піти на скорочення низки держвидатків, зокрема, у соціальній сфері, оскільки наша країна залишиться без підтримки МВФ. Посадовець нагадав українським громадянам, що в такому випадку буде дуже складна ситуація, однак про оголошення дефолту говорити не варто. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "Лігу.Фінанси".
"Це буде архіскладна і дуже болюча історія. Ми зупинимо фінансування багатьох запланованих видатків, у тому числі соціальних. Одним словом, доведеться приймати непопулярні рішення і йти на непрості кроки, які відчують на собі всі", - пояснює очільник Мінфіну.
За словами Сергія Марченка, якщо народні обранці таки підтримають банківський закон, то МВФ затвердить нову кредитну програму для України. Перший транш, на який можна розраховувати, – 1,75 мільярда доларів. За підсумками цього року можна отримати 3,5 мільярда доларів, проте ця сума – не остаточна.
Варто зазначити, що нещодавно глава ВРУ Дмитро Разумков заявив, що наразі не може назвати точну дату, коли Верховна Рада України буде розглядати у другому читанні так званий "антиколомойський" закон, який унеможливлює повернення банків колишнім власникам.
"Сьогодні назвати точну дату, коли буде розглядатись цей закон у стінах Верховної Ради – дуже важко. Тому що 16 тисяч правок – такого не було ще ніколи, це антирекорд Верховної Ради",— поскаржився нещодавно спікер.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, МВФ ухвалив неочікуване рішення — Фонд звільняє від сплати за боргами протягом шести місяців 25 найбідніших країн світу. Очільниця МВФ Крісталіна Георгієва закликала забути про борги на вказаний період та зосередитися на боротьбі з вірусом.