Вибори в США завершилися напередодні, але головні суперники в президентських перегонах Дональд Трамп і Джо Байден продовжують суперництво. Попередні результати голосування свідчать про те, що Байден перемагає на виборах і може стати наступним президентом США. З цими результатами не згоден Трамп - він вважає себе переможцем президентських виборів, і називає результати голосування в США "феноменальними". При цьому незважаючи на то, що підрахунок голосів ще не завершений, Трамп уже готовий звернутися до Верховного суду для вирішення питання про підсумки виборів. Байден же відповідає, що готовий протистояти Трампу і в суді, але вважає його рішення "обурливим, безпрецедентним і невірним", так як за ним криється "неприкрита спроба позбавити американських громадян демократичних прав". На скандальну ситуацію, яка складається після виборів в США, відреагувала глава Міноборони ФРН Аннегрет Крамп-Карренбауер. Вона називає ситуацію вибухонебезпечною. На її думку, післявиборнепротистояння Трампа і Байдена може привести до конституційної кризи і катастрофічних наслідків. Таку оцінку виборам в США Крамп-Карренбауер дала 4 листопада, передає ONLINE.UA з посиланням на FR.de.
"Боротьба між кандидатами за президентський пост велася всілякими засобами і це суперництво триває досі. Це дуже вибухонебезпечна ситуація. Це ситуація, яка, як справедливо кажуть експерти, може призвести до конституційної кризи в США. І це те, що в цілому, безсумнівно , має дуже турбувати нас ", - попередила Крамп-Карренбауер.
Міністр оборони Німеччини підкреслила, що можлива зміна президента США не змінить "жорсткі вимоги" Вашингтона щодо Берліна. При цьому ФРН продовжує бачити в США партнера незалежно від результату виборів.
Як відомо на даний момент, попередні результати виборів президента США свідчать про те, що в гонці лідирує кандидат від Демократичної партії Джо Байден. Але Трамп поступово скорочує відставання. Це стало можливим завдяки результатам, отриманим з Флориди, де Трамп обійшов Байдена і отримав 29 голосів вибірників.
Нагадаємо, президента в США обирають не виборці, а делеговані ними представники - колегія вибірників. Їх всього 538, і для перемоги кандидат повинен заручитися підтримкою мінімум 270 з них. У 48 штатах діє правило "переможець забирає все": навіть якщо кандидат переміг в штаті з мінімальним відривом, йому дістаються голоси всіх вибірників цього штату. За попередніми даними CNN, The Washington Post, у Байдена 220 голосів вибірників, у Трампа - 213. New York Times дає 225 голосів Байдену і 213 Трампу.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Трамп в розпал підрахунку голосів на виборах оголосив, що демократи влаштували фальсифікації з голосуванням поштою. Twitter і Facebook блокують пости політика. Вони нагадують, що результати виборів в США ще не оголошені офіційно, а висновки Трампа мінімум передчасні, тому можуть вводити людей в оману.