Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг несподівано заговорив про перетворення Альянсу. Він вважає, що в умовах нинішніх загроз з боку Росії і Китаю потрібно створити глобальне НАТО, яке зможе реагувати на небезпеку не тільки у військовій, але і в політичній сфері. Він звернув увагу на те, що військова активність РФ названа в числі найбільших викликів, оскільки саме РФ продовжує свою військову діяльність безперервно - і цей факт не можна ігнорувати. Крім того, однією з найважливіших задач в наступні роки Столтенберг назвав протидію загрозі нової гонки озброєнь в світі. Серйозні плани НАТО Столтенберг розкрив 13 липня в інтерв'ю Redaktionsnetzwerk Deutschland, передає ONLINE.UA з посиланням на DW.
"Ми не можемо, як раніше, тільки займатися підрахунком боєголовок. Йдеться про нові технології, і нові види їх поєднання, в кінці кінців мова йде про алгоритми, і не в останню чергу - про штучний інтелект", - зазначив Столтенберг.
Генсек НАТО підкреслив, що хоче налагодити політичне співробітництво країн-членів Північноатлантичного альянсу з їх партнерами, такими як Австралія, Нова Зеландія, Південна Корея і Японія. Столтенберг пояснив важливість політичного спрямування, так як щодо НАТО і Китаю необхідно чітко розділяти такі речі, як військову присутність і політичні ініціативи. Він також висловився за те, щоб в нинішніх умовах зміни балансу сил у світі країни НАТО мають забезпечити за собою лідерство в технологічному прогресі.
Кілька днів тому Єнс Столтенберг назвав основними загрозами для світової безпеки тероризм, наслідки підйому Китаю, а також більш наполегливу Росію з її агресивними діями проти України. Крім того, як відомо, 17 червня міністри оборони країн НАТО прийняли рішення посилити системи протиповітряної і протиракетної оборони Альянсу, щоб протистояти російській ядерній ракетній загрозі.
Нагадаємо, нещодавно Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. Ця програма передбачає участь України в плануванні операцій НАТО, допуск нашої країни до всіх навчань НАТО, надання посад для українських представників в штаб-квартирі і командних структурах Альянсу, поглиблений обмін даними розвідки з країнами-членами.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що генсек НАТО терміново зателефонував міністру оборони України. Андрій Таран і Єнс Столтенберг обговорили ситуацію на Донбасі і в Чорному морі, яка продовжує погіршуватися у зв'язку з тим, що Росія нарощує і зміцнює свою військову присутність і змінює баланс сил. Вони домовилися посилити присутність сил і засобів на суші, морі та в повітряному просторі чорноморського регіону шляхом збільшення патрулювання в повітрі і присутності кораблів військово-морських сил країн-членів Альянсу.