Український еколог ECODIIT Максим Сорока попереджує, що викид хімічних речовин в річку Рось буде мати віддалені екологічні наслідки. За його словами, наразі залишається незрозумілим зв'язок між перевіреними екологічними держслужбами показниками складу і якості води та хімічними речовинами, які потрапили у водне середовище внаслідок аварії.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "24 Канал".
"Виходячи з того, що відомо про речовини, які вилилися в річку, – всі вони є небезпечними для водного середовища. Ці речовини мають значний період напіврозпаду, поглинаються рослинами та накопичуються у донних відкладеннях. І токсичні для живих водних організмів, мають переважно 2-3 клас небезпеки для людини", - каже експерт.
Сорока також наголошує, що усі ці речовини визначаються методами хроматографії (метод розділення, аналізу і дослідження сумішей речовин – ред.), і немає відповіді на питання – яка лабораторія в Україні зробила відповідний аналіз на кожен з компонентів і за якими стандартними зразками.
"На підстави яких результатів вимірювання (та чого) був зроблений висновок про безпечність джерел водопостачання? Покажіть ці результати вимірювання", – додав Сорока.
Беручи до уваги формули хімічних сполук, які потрапили в річку, еколог не бачить зв'язку з аналізом на фосфати, нітрити, азот-амонійний та розчинений кисень, про які відзвітувала Держекослужба.
"Рішення про "безпечність" джерел водопостачання нічим не обґрунтоване, таким чином небезпека для населення зберігається, принаймні до результатів на гостру та хронічну токсичність води", - підсумував Сорока.
Як повідомляв ONLINE.UA, очільник Кабміну Володимир Гройсман з посиланням на Український гідрометеорологічний інститут ДСНС повідомив, що небезпеки для питного водопостачання міст, які здійснюють водопостачання з річки Рось, немає.