Економіка України вперше зросла з початку повномасштабного вторгнення РФ — Bloomberg
Категорія
Економіка
Дата публікації

Економіка України вперше зросла з початку повномасштабного вторгнення РФ — Bloomberg

Економіка України вперше зросла з початку повномасштабного вторгнення РФ — Bloomberg
Джерело:  online.ua

Українська економіка зросла вперше за рік після повномасштабного вторгнення РФ. У 2022 році вона пережила різке падіння, а тепер відновлювалася. Водночас витрати споживачів, які адаптувалися до війни, зросли.

Джерело: Bloomberg

ВВП України зріс вперше з 2022 року

Згідно з даними, опублікованими Державною службою статистики, після різкого падіння протягом місяців після атаки РФ в лютому 2022 року та подальших бойових дій у 2023 році валовий внутрішній продукт у другому кварталі підскочив на 19,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Окрім базового ефекту, ВВП підвищився завдяки пожвавленню внутрішнього споживання, оскільки українці звикли до відчуття відносної стабільності після перших місяців війни, яка зруйнувала інфраструктуру країни та придушила експортну економіку, великою частиною якої є зерно.

Відповідно до прогнозу НБУ, який буде переглянуто наступного місяця, економіка України цього року може зрости на 2,9%.

Українська економіка адаптувалася до війни

Перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що зростання ВВП свідчить, що економіка держави адаптувалася до умов війни.

Важливо, що позитивні тенденції продемонструвала абсолютна більшість видів господарської діяльності. Ключові чинники, які вплинули на результат – гнучкість та адаптивність вітчизняного бізнесу, заходи, вжиті Урядом з підтримки бізнесу та економіки, міжнародна допомога наших партнерів, - сказала вона.

У міністерстві повідомили, що відновленню внутрішнього попиту сприяло продовження налагодження виробництва, в тому числі завдяки програмам підтримки бізнесу з бюджету, та роботи з відновлення виробничих об’єктів та об’єктів інфраструктури, що фінансуються з бюджету та коштів, наданих міжнародними партнерами.

До Державного бюджету у ІІ кварталі 2023 року надійшло у 1,8 раза більше міжнародної фінансової допомоги ніж у ІІ кварталі 2022 року.

Читайте також:

  • Україна отримала 1,25 млрд доларів гранту від США — Мінфін

  • Справедливе підвищення. В Україні пройде масова індексація пенсій

  • В уряді анонсували підвищення рівня середньої зарплати у наступному році

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?