Рівень інфляції протягом наступного року може змінитися. Кандидат економічних наук, фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк зазначає, що серед ризиків, які потенційно сприятимуть росту цін – не отримання траншу МВФ, інфляційні очікування перед виборами і окремі результати виборів, передає ONLINE.UA з посиланням на "24 Канал".
На його думку, малоймовірними є проблеми, через які Україна не отримає обіцяного від МВФ траншу за програмою stand-by, в результаті чого могли б виникнути труднощі з виплатою старих боргів.
"Наразі влада виконала умови Фонду щодо прийняття держбюджету та підвищення цін на газ, тож ризик реалізації цього фактора незначний", - каже фахівець.
Ще один ризик – прихід до влади після виборів еліт, які чинитимуть тиск на НБУ щодо проведення "політики дешевих грошей" з лозунгами про дешеве кредитування. Інфляція може збільшитися, якщо нова влада проводитиме іншу монетарну політику і змусить НБУ запустити так званий “друкарський верстат.
"Якщо регулятор безпідставно підвищить обсяг грошової маси в економіці з лозунгами про здешевлення кредитування, це може призвести до зростання цін по турецькому чи венесуельському сценарію. Адже якщо кількість купюр у кишенях кожного росте швидше, ніж кількість товарів на полицях магазинів, то ціни на товари автоматично зростають", – пояснив Корнилюк.
Раніше ONLINE.UА повідомляв, що підвищення ціни на газ для українців до 8550 гривень за тисячу кубометрів, рішення про яке прийняв Кабмін в кінці жовтня, стане не останнім найближчим часом. У 2019 газ може подорожчати майже до 10 тисяч гривень за 1000 м3, а в 2020 році — до 12 тисяч.