Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик вважає, що відставка президента Казахстана Нурсултана Назарбаєва не відбулася без консультацій з Росією і Китаєм. Стосунки з Москвою і Пекіном особливо не зміняться. Щодо України – можливі певні зміни, передає ONLINE.UA з посиланням на "24 Канал".
За словами експерта, Назарбаєв запевнив Путіна, що Казахстан не виходитиме з ОДКБ – військово-політичного блоку, підпорядкованого Росії. І залишатиметься ключовим гравцем в Євразійському союзі.
Він також зазначив, що Пекін запевнили в спадковості курсу на інтеграцію з Китаєм. Зокрема, в рамках Шанхайської організації співробітництва (ШОС). Кадрові призначення на останні півроку показують рівномірність інтересів Казахстану з Росією і групами, пов’язаними з Китаєм.
"Кардинальних змін у зовнішньополітичній орієнтації Казахстану не буде. Казахстан протягом останніх десяти років провів повзуче виштовхування росіян з керівних посад. Особливо в силовому блоці і армії. З Україною все залишиться без змін. Єдине – можлива більш послідовна політика утримування Казахстану при голосуванні важливих для України резолюцій в ООН. Надто підігрувати Росії, як це робить Узбекистан, Білорусь, Казахстан не буде", - пояснив Кулик.
Однак, зауважив експерт, це не означає, що Казахстан час від часу не підігруватиме Росії в некритичних для нього позиціях в ООН чи Генасамблеї.
Як повідомляв ONLINE.UA, голова Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран вважає, що після відставки президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва буде період нестабільності і боротьби угруповань.