Навесні одночасно з вакцинацією в Україні почалося зростання захворюваності на коронавірус COVID-19. Кілька областей одночасно опинилися на межі введення “червоної зони” адаптивного карантину. Низка експертів вказала на існування одночасно кілька факторів, які спричинили саме такий розвиток ситуації з пандемією. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на “РБК-Україна”.
За словами Юрія Ганіченка — керівника Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки, схожим чином ситуація розвивається не тільки в Україні.
“У багатьох країнах Європи також йде зростання, в тому числі в сусідніх країнах — Польщі, Чехії. В Україні він був цілком очікуваний: прогнозувалося, що він почнеться з лютого, після січневого карантину. Далі був відлік дві-три тижні: це включає інкубаційний період, час, коли люди почали здавати тести і дані почали відбиватися в статистиці”, - зауважив він.
Також фахівці звернули увагу на недотримання карантинних обмежень у повному обсягу з боку людей.
“Ті, хто весь час старанно дотримувався карантинні заходи, зараз почав ними нехтувати. Вони стали більше виходити в суспільство і зустрічатися з друзями. І це вилилося в нинішній сплеск захворюваності. Тобто зараз, в першу чергу, хворіють саме ті групи, які раніше довгий час берегли себе”, - цитує видання імунолога Лабораторії імунології Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. О. Лук'янової НАМН України Бориса Донського.
Одночасно з цим шириться британський штам коронавірусу, який став більш агресивним: тривалість його інкубаційного періоду зменшилася до 1-3 днів, а летальність підвищена на 64%.
“Мабуть, він переноситься більш важко: це виходячи з тієї статистики, яку ми зараз спостерігаємо. До того ж у нього з'явилися нові симптоми. Цей штам вражає нирки, печінку, центральну нервову систему”, - підкреслив очільник парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький.
У МОЗ головний санлікар Віктор Ляшко додав, наразі за епідемічними показниками спостерігається друга хвиля коронавірусу, а не третя, оскільки Україна на відміну від багатьох сусідів уникла один з піків зростань захворюваності.
Як повідомляв ONLINE.UA, масова кампанія з вакцинації проти коронавірусу COVID-19 почалася в Україні 24 лютого, однак з того моменту першу дозу щеплення отримали лише понад 50 тисяч осіб. У Міністерстві охорони здоров’я наголошували раніше, що для цього є певні причини й закликали українських громадян вакцинуватися активніше — утім, невідомо, як саме, бо перший раунд передбачений майже повністю для медиків. Головний санітарний лікар Віктор Ляшко звернув увагу на необхідність обережного старту масової імунізації через ризики зриву.