Кабінет міністрів України вже продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 грудня, але вже зараз стає зрозуміло, що через другу хвилю коронавіруса країна може повернутися до певних жорстких обмежень, оскільки щодня з неймовірною швидкістю зростає кількість нових хворих. Глава Держпотребслужби Києва Олег Рубан закликав українців навчитися жити і працювати в умовах епідемії, так як карантин триватиме ще півтора-два роки, а коронавірус залишиться з нами назавжди. Такий невтішний прогноз Рубан зробив в ефірі українського телеканалу, передає ONLINE.UA.
"Збудник (коронавірус - ред.) з нами назавжди і ми повинні навчитися жити, працювати в умовах епідемії найближчі півтора-два роки", - звернувся Рубан до українців, нагадавши про відповідальність за порушення коронавірусного карантину.
Рубан зазначив, що близько двох тисяч об'єктів були перевірені на дотримання карантину в Києві Держпотребслужбою за останні три місяці. В процесі перевірок склали майже 400 адміністративних протоколів за порушення карантинних заходів і обмежень. При цьому він вважає, що необхідно змінити риторику щодо того, хто повинен нести відповідальність за порушення карантину - суб'єкти господарювання або громадяни.
Важливо відзначити, що в Європі через стрімке зростання числа нових хворих COVID-19 почали знову вводити жорсткі карантинні обмеження. У Бельгії обмежили близькі контакти між людьми - до однієї людини, закрили бари і ресторани, ввели комендантську годину. У Чехії припинили навчання в школах і університетах, ввели масочний режим на вулицях і не виключають закриття магазинів. А Ірландія зважилася на майже повний карантин - там закрили всі магазини, які не торгують товарами першої необхідності, перукарні, ресторани.
До речі, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов вважає карантин, діючий в Україні, одним з кращих в Європі. Але він закликав депутатів змінити систему штрафів за порушення карантину і перейти на той механізм, яким користуються всі європейські країни.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що за найгіршого сценарію в Україні добовий приріст нових заражень може досягти 20 тисяч - така кількість захворювань, за прогнозом ЦГЗ, можливо в кінці жовтня, початку листопада. Сьогодні, 21 жовтня в Україні зафіксували 6719 нових випадків зараження, це абсолютний антирекорд з початку пандемії. Найбільша кількість випадків зареєстровано в Харківській, Одеській, Полтавській та Хмельницькій областях, а також в Києві.