Лише 12% українців мають банківський депозит. При цьому 70% дорослого населення скаржаться на те, що робити заощадження їм заважають низькі доходи. Ці дані були оприлюднені Центром економічної стратегії спільно з міжнародною дослідницькою компанією Kantar TNS, повідомляє ONLINE.UA.
В ході соціологічного дослідження 2000 респондентів експерти намагалися дізнатися ставлення українців до грошей. Виявилось, що лише 6% селян та 20% мешканців міст мають депозит у банку. 59% опитаних громадян відповіли, що не роблять далеких планів на своє фінансове майбутнє. Головна причина цього полягає в низьких доходах.
Що цікаво, поруч з традиційними скаргами на низькі заробітки українці виявились напрочуд стійкими до фінансових криз. 56% респондентів відповіли, що зможуть покрити непередбачувані термінові витрати у 3000 грн без необхідності позичати (для 21% такі витрати не становитимуть проблеми, а 35% доведеться економити на інших витратах). Лише 32% українців кажуть, що їм доведеться позичати, щоб покрити такі витрати. 51% українців вказали, що в скрутну годину розраховують на фінансову допомогу від родичів чи друзів.
43% українців вважають, що класти гроші в банк – це погана ідея. Причина цього, на їхню думку, у ненадійності банківської системи. Ще 24% респондентів заявили, що прибуток за депозитами є нижчим, ніж можливі втрати від інфляції та девальвації.
Нагадаємо, що аналітики міжнародної рейтингової агенції Fitch спрогнозували курс гривні до 2023 року.