Анонімні джерела в інституціях Європейського Союзу напередодні саміту Україна-ЄС озвучили важливе попередження команді українського лідера - за їхніми словами, лідери ЄС мають намір детально обговорити питання верховенства права в Україні та реформу Служби безпеки України під час кількох зустрічей за участю українського президента Володимира Зеленського в Брюсселі. За попередніми даними, ці питання будуть підніматися під час перемовин у форматі тет-а-тет з очільником Європейської Ради Шарлем Мішелем, які пройдуть без частини членів команд та радників лідерів. Окрім того, ці ж питання хочуть обговорити на пленарному засіданні саміту. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "Європейську правду".
"Ви знаєте, що меморандум про макрофінансову допомогу передбачає зміну законодавства про судову реформу у відповідності з рекомендаціями Венеціанської комісії. Також ми будемо говорити про СБУ. СБУ, як і будь-яка інша спецслужба, не повинна мати повноваження розслідування, та й це створює ризик корупції", - наголосило анонімне джерело.
Представник Європейського Союзу, що уповноважений розказати представникам ЗМІ про підготовку саміту, звернув увагу на те, що в ЄС уже помітили брак результатів у виконанні командою Володимира Зеленського своїх зобов’язань та обіцянок.
"В Україні часто наводять порівняння із наполовину повною чи наполовину порожньою склянкою. Коли йдеться про інституції чи про ухвалення законів у сфері верховенства права – то склянка радше наполовину повна. Але вона наполовину порожня, коли йдеться про імплементацію", - пояснив анонімний співрозмовник видання.
Не можна не звернути увагу на те, що 25 вересня високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель також жорстко розкритикував українську владу. Політик зізнався, що зараз Європейський Союз спостерігає суттєве уповільнення темпу реформ в нашій країні порівняно із минулим роком після приходу нового президента Володимира Зеленського до влади.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що раніше депутат від партії Зеленського Олександр Качура звернув увагу на те, що сформована в парламентській фракції "Слуга народу" форма управління не працює.