Очільник Європейської Ради Шарль Мішель у понеділок. 22 березня, провів телефонні переговори з російським лідером Володимиром Путіним, на яких політики торкнулися теми відносин між блоками, що фактично конфронтують. Представник європейської сторони виступив з чіткими умовами, без яких співпраця та поліпшення відносин Брюсселя та Кремля неможливі. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт Євроради.
Згідно з оголошенням відомства, розмову спланували на тлі планового засідання ради — його передбачають провести 25 та 26 березня. Присвячена подія обговоренню відносин Росії та країн ЄС.
Мішель під час бесіди з Путіним прямо констатував низький рівень відносин європейських країн з РФ. Він зауважив, що це може змінитися, зокрема, завдяки прогресу у врегулюванні війни на Донбасі.
“Президенти обговорили відносини між ЄС та Росією. Президент Мішель висловив думку, що відносини між ЄС та Росією перебувають на низькому рівні, і підтвердив підхід Європейського Союзу до п'яти керівних принципів, заснованих на основних цінностях ЄС. На сьогодні є розбіжності з багатьох питань. З точки зору ЄС, відносини з Росією можуть розвиватися в іншому напрямі, лише якщо буде стійкий прогрес у таких питаннях, як виконання мінських угод, припинення гібридних і хакерських атак на держави-члени та дотримання прав людини”, - говориться у пресрелізі.
Також сторони обговорили репресії проти опозиціонера Олексія Навального в Росії.
“Шарль Мішель повторив заклик ЄС до російської влади звільнити Навального та провести прозоре розслідування замаху на нього… З російського боку підкреслена готовність до відновлення нормального деполітизованого формату взаємодії з Європейським Союзом, якщо до цього буде проявлена реальна зустрічна зацікавленість”, - наголосили в Єврораді.
Як повідомляв ONLINE.UA, на переговорах Путін своєю чергою дав зрозуміти, що не збирається відступати від своєї категоричну позицію, в тому числі на Донбасі. Також він і Мішель детально обговорили ситуацію на Донбасі, в Білорусі та інші актуальні теми, в тому числі боротьбу з пандемією коронавірусу, зокрема можливість використання російської вакцини Супутник V в країнах Європи.