ЄС відмовився від імпорту українських овочів та фруктів – відома причина
Категорія
Економіка
Дата публікації

ЄС відмовився від імпорту українських овочів та фруктів – відома причина

ЄС відмовився від імпорту українських овочів та фруктів – відома причина

З 1 вересня 2019 року країни ЄС відмовились імпортувати українські яблука і груші. Причиною цього стало набуття чинності директиви (EU) 2019/523. Обмеження стосується не тільки України, але й низки інших держав, які не є членами Євросоюзу.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на « Економічну правду ».

Директиву ЄС було прийнято 21 березня 2019 року. Вона передбачає посилення заходів захисту від шкідливих карантинних організмів і стосується постачання яблук, груш, томатів, баклажанів, перцю та інших видів продукції. У рамках директиви, з 1 вересня 2019 року, всі країни, що не входять до ЄС, зобов'язані офіційно оголосити про відсутність у них випадків виявлення певних карантинних організмів.

«Україна є країною, вільною від цих карантинних організмів, тому що випадків їх виявлення не було. Держпродспоживслужба України вже офіційно запропонувала Єврокомісії прийняти рішення про безперешкодний імпорт цих товарів. Однак наразі офіційної відповіді від ЄС не надійшло, а значить, постачати ці товари не можна», – зазначається на сайті Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

Станом на сьогодні українські виробники самостійно вирішують цю проблему. Зокрема, експортери тепличних томатів і перцю за власні кошти намагаються юридично оформити ввезення в зони або регіони, вільні від цих шкідників, що відповідає вимогам ЄС.

«Вони сподіваються, що це вийде зробити швидше, ніж отримати дозвіл ЄС для всієї країни через державну систему, особливо на фоні ліквідації Міністерства аграрної політики і продовольства, в систему якого входила раніше Держпродспоживслужба. Також вони очікують, що зможуть розблокувати експорт ще до середини вересня, оскільки раніше вже стикалися з подібною проблемою», – повідомили в УПОА.

В асоціації заявили, що їм поки що складно прогнозувати, скільки може тривати процедура отримання дозволу на постачання продукції в ЄС.

Якщо ж поставки не будуть розблоковані, то втрати українських виробників яблук в новому сезоні можуть становити близько 4-5 млн доларів, або 15% від усієї експортної виручки.

Нагадаємо, що не так давно експерти пояснили, чому люди неправильно їдять яблука.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?