У Європейському парламенті дебати з приводу рішення Великобританії вийти з Євросоюзу ознаменувалися взаємними звинуваченнями і різкими заявами, в той же час Європарламент все ж прийняв резолюцію про вихід Великобританії з ЄС.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ВВС.
Європарламент прийняв резолюцію, яка закликає негайно запустити процедуру виходу Великобританії з Євросоюзу. За резолюцію проголосували 395 європарламентарів, проти - 200, ще 71 утримався.
У документі йдеться про те, що переговори про вихід Британії з ЄС після Brexit повинні початися, ледь Лондон подасть офіційний запит.
"Волевиявлення народу слід цілком і повністю поважати, починаючи з негайною активації статті 50 Лісабонського договору", - сказано в тексті резолюції.
При цьому лідера націоналістичної Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) Наджела Фараджа, ключового прихильника Brexit, під час його виступу освистали, назвали брехуном і звинуватили у використанні "нацистської пропаганди"
При цьому президенту Європарламента Мартіну Шульцу довелося навіть перервати дебати. Спершу він зробив зауваження Фараджу, а потім закликав депутатів не вдаватися до «методів поведінки прихильників UKIP".
Обурення присутніх викликали слова про те, що Європарламент "як політичний проект уже в минулому". Фарадж також заявив, що ніхто з присутніх депутатів не робив нічого путнього в своєму житті і не створив жодного робочого місця.
"Ви боролися за Brexit, британський народ підтримав вихід (Великобританії з Євросоюзу. - Ред.). Чому ви тут?", - Запитав Фараджа голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.
Юнкер також звинуватив лідера UKIP у брехні з приводу перенаправлення внесків Великобританії в бюджет ЄС на фінансування охорони здоров'я країни.
При цьому Юнкер закликав Великобританію якомога швидше "роз'яснити свою позицію" з приводу виходу з ЄС.
Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель, у свою чергу, заявила, що Лондон не збереже привілеї членства в Євросоюзі після відмови від зобов'язань перед ним.
Виступаючи перед бундестагом, Меркель пообіцяла, що Великобританія не зможе "зібрати вершки" під час майбутніх переговорів з ЄС. "Повинна бути і буде помітна різниця між тим, чи хоче країна бути членом сім'ї Європейського Союзу, чи ні", - заявила Меркель.
Спеціальна сесія Європарламенту 28 червня передувала зустрічі лідерів ЄС і британського прем'єр-міністр Девіда Кемерона - першої після того, як більшість британців на референдумі підтримали Brexit.
У той же час лідери Німеччини, Франції та Італії заявили напередодні, що ніяких "офіційних або неформальних" переговорів про вихід Британії з ЄС на цьому етапі не буде.
Після оголошення результатів референдуму прем'єр Великобританії Девід Кемерон заявив, що піде з посади прем'єр-міністра і лідера Консервативної партії.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше президент Європарламенту Мартін Шульц запевнив, що "внутрішні процедури, пов'язані з виходом Великобританії з ЄС, не вплинуть на готовність до введення безвізового режиму для України".