Євросоюз миттєво відреагував на новий міжнародний скандал
Категорія
Політика
Дата публікації

Євросоюз миттєво відреагував на новий міжнародний скандал

Євросоюз миттєво відреагував на новий міжнародний скандал
Джерело:  online.ua

Міжнародний дипломатичний скандал, який влаштував Олександр Лукашенко, набирає обертів. На скандальну висилку дипломатів Польщі і Литви з Білорусі миттєво відреагувала владаЄС, яка поставила Мінську новий ультиматум. Зокрема, Високий представник ЄС Жозеп Боррель терміново зателефонував міністру закордонних справ Білорусі Володимиру Макею і зажадав пояснити висилку дипломатів європейських країн, а також закликав припинити репресії проти учасників протестів і прийняти спільний візит голови ОБСЄ від Албанії і керівника майбутнього головування ОБСЄ від Швеції для пошуку мирних шляхів виходу з кризи. Про що домовилися Боррель і Макей, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Європейської служби зовнішніх дій.

"Високий представник ЄС закликав владу Білорусі почати інклюзивний національний діалог. В зв'язку з цим він наголосив на підтримці з боку ЄС пропозиції Албанської головування ОБСЄ і майбутнього Шведського головування ОБСЄ (з 2021 - ред.) сприяти діалогу в Білорусі шляхом спільного візиту, і закликав Білорусь прийняти це пропозиція ", - йдеться в повідомленні.

Боррель також висловив повну солідарність ЄС з Польщею та Литвою щодо необґрунтованої вимоги білоруської влади відкликати своїх послів і значно скоротити їх дипломатичні представництва в Мінську. Він підкреслив, що країни ЄС єдині в своїй позиції по ситуації в Білорусі, а спроби білоруської влади завдати удару по деяким країнам-членам ЄС, за його словами, не приведуть до ослаблення єдності ЄС - Євросоюз продовжить підтримувати незалежність і суверенітет Білорусі, законні вимоги білоруського народу і поважати його права і демократичний вибір.

Макей в свою чергу підкреслив, що Мінськ готовий до рівноправного діалогу з ЄС, а також назвав безперспективними і непродуктивними санкції проти режиму Лукашенка в розрізі розвитку подальших відносин. Що стосується висилки дипломатів Польщі і Литви, то Макей назвав цей крок відповіддю, яка викликана нібито особливою негативної роллю, яку керівництво зазначених країн вирішило грати в відношенні Білорусі. Він запевнив, що ці заходи "жодним чином не спрямовані проти ЄС".

Як відомо, про рішення Лукашенко скоротити число польських і литовських дипломатів в Білорусі стало відомо 2 жовтня. У МЗС Білорусі для цього були викликані посли Польщі та Литви, від яких зажадали до 9 жовтня "привести до паритету з білоруських закордонних у відповідних країнах склад своїх дипломатичних представництв". У литовських дипвідомствах режим Лукашенко вимагає скоротити штат послів з 25 до 14 осіб, а в польських - з 50 до 18 осіб. При цьому 5 жовтня Білорусь відкликала своїх послів з Польщі та Литви після того як Вільнюс ввів національні санкції проти білоруських чиновників, а також проти нелегітимного глави держави Лукашенко, а Варшава офіційно повідомила, що теж розмірковує про свої санкції.

Напередодні, 9 жовтня, Польща і Литва у відповідь на вимогу Лукашенко відкликали частину своїх дипломатів з Білорусі. Відомо, що дипмісію Польщі скоротили на 32 діпломата, Литви - на 5.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Румунія і Велика Британія вирішили екстрено відкликати своїх послів з Білорусі  у відповідь на рішення Лукашенко вислати польських і литовських дипломатів. Таким чином офіційні Лондон і Бухарест жорстко відповіли на дипломатичний тиск офіційного Мінська щодо країн ЄС.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?