9 грудня офіційно стало відомо, що Європейська комісія нарешті перерахувала Україні 600 млн євро макрофінансової допомоги. Варто звернути увагу на те, що це перший транш кредиту у розмірі 1,2 млрд євро. За словами представників Європейського Союзу, ці кошти повинні сприяти збереженню макрофінансової стабільності та допомогти подолати соціально-економічні наслідки пандемії коронавірусу нашій країні та її громадянам. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу ЄК.
"Цей перший транш екстреної макрофінансової допомоги підтверджує солідарність ЄС з Україною та продовжує нашу тривалу тісну співпрацю. Висловлюю щирі побажання уряду України на 2021 рік у тому, щоби впроваджувати програму реформ, покращувати стандарти життя, продовжувати боротьбу з корупцією та наближати Україну ближче до ЄС", — виступив з окремою заявою виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
Варто звернути увагу на те, що виплату ЄС здійснив після домовленості згідно з меморандумом про взаєморозуміння, який підписали декілька місяців тому, та його ратифікацією в середині вересня, а також у зв’язку з рішенням офіційного Києва продовжувати співпрацю за програмою МВФ й проводити політику за програмою, погодженою з Євросоюзом.
"З огляду на екстрений характер цієї підтримки, перший транш не прив’язаний до виконання якихось політичних умов. Виділення другого траншу залежатиме від виконання восьми умов, прописаних у Меморандумі про взаєморозуміння. Це заходи у сфері управління публічними фінансами, боротьби з корупцією, покращення бізнес-клімату та управління державними підприємствами. Єврокомісія тісно співпрацює з українською владою задля вчасної імплементації погодженої програми", — йдеться в повідомленні.
Варто нагадати, що Україна та Євросоюз ще 23 липня офіційно схвалили домовленість про макрофінансову допомогу — кредит на суму 1,2 млрд євро. Половину коштів ЄС вирішив перерахувати відразу, а от для отримання наступних 600 млн українська влада повинна провести низку реформ.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в Кабміні розповіли, про що ще вдалося домовитися з Євросоюзом.