25 лютого влада Європейського Союзу опублікувала заяву до 7-ї річниці окупації Криму Росією, наголосивши, що готова розглянути ідеї офіційного Києва щодо відновлення територіальної цілісності України. У посланні Брюсселю йдеться про те, що Євросоюз через 7 років після насильницької та незаконної анексії Криму та Севастополя РФ продовжує непохитно відстоювати суверенітет та територіальну цілісність України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою, передає ONLINE.UA з посиланням на заяву шефа європейської Жозепа Борреля від імені усіх країн-членів ЄС.
"Європейський Союз знову повторює, що не визнає і продовжує засуджувати це порушення міжнародного права", - підкреслив представник Євросоюзу.
За його словами, окупація Криму залишається прямим викликом міжнародній безпеці. Дипломат також звернув увагу на те, що офіційний Брюсель готови розглянути ідеї команди глави держави Володимира Зеленського щодо деокупації півострова.
"ЄС вітає дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету та територіальної цілісності України в межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою, і розгляне конкретні ідеї України в цьому напрямку у відповідності до запровадженої політики невизнання", - наголосив Жозеп Боррель.
Як уже згадувалося раніше, 23 серпня команда українського лідера Володимира Зеленського провести перший саміт Кримської платформи щодо деокупації Криму. Ще в грудні минулого року офіційний Київ представив концепцію Кримської платформиЄвропейському Союзу під час обговорення наслідків незаконної анексії Криму.
"Ми не здамо наших територій. Ця страшна помилка сталася не за нас, але нам її виправляти. Це дуже неправильно, що ніхто не думав про повернення Криму з 2014 року й до мого приходу до влади. «Кримська платформа» стане майданчиком, який згуртує наших міжнародних партнерів, котрі підтримують територіальну цілісність і суверенітет України в міжнародно визнаних кордонах. Це для мене не порожні слова. За ними стоять чіткі дії", – заявив нещодавно Зеленський.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що РФ перекинула до Криму військових, озброєння й техніку.