Особисті дані 3 млн користувачів соціальною мережою Facebook протягом чотирьох років знаходилися у відкритому доступі через один з його додатків.
Це з'ясувало видання New Scientist в ході власного розслідування, передає ONLINE.UA.
Мова йде про інформацію, яку зібрав додаток myPersonality, що був створений у відомому британському університеті Кембридж.
Додаток пропонував користувачам Facebook пройти психологічне тестування і поділитися особистими даними з профілю.
Ним встигли скористатися майже 6 мільйонів людей, половина з яких погодилася поділитися власними даними. Зібрана інформація була викладена на сайті фактично у вільному доступі.
Для отримання даних було достатньо зареєструватися в якості співавтора проекту myPersonality. Також паролі для доступу до бази можна було знайти в мережі.
Доступ був і у комерційних компаній, за умови, що вони не використовуватимуть інформацію для власних цілей.
Інформація в базі була анонімною, однак користувачів, чиї дані потрапили в неї, легко було ідентифікувати, просто зіставивши декілька різних параметрів.
З'ясувалося, що над додатком на одному з початкових етапів працював Олександр Коган, причетний до історії з витоком даних користувачів в компанію Cambridge Analytica.
7 квітня соцмережа заборонила використання myPersonality.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше Марк Цукерберг офіційно визнав свою провину за витік персональних даних користувачів Facebook.