З початком повномасштабної війни активізувався рух опору не лише в Україні, але і за кордоном. Українці з різних куточків світу організовують волонтерські прихистки та штаби допомоги, виходять на мітинги, збирають кошти на допомогу Україні та інформують місцеве населення про злочини росіян. У новій документальній серії команда Ukraїner розповіла про феномен української єдності у світі.
Джерело: Ютуб-канал Ukraїner
Активісти у Польщі, Угорщині, Великобританії, США, В’єтнамі та навіть у Мексиці невпинно працюють впродовж шести місяців російського вторгнення заради однієї мети – найшвидшої перемоги України над ворогом.
Мітинги
Хвиля мітингів та маршів миру на підтримку України прокотилася світом, та багато в чому вплинули на введення санкцій ЄС проти Росії.
Мітингувальники в Мексиці ще з перших днів повномасштабного вторгнення закликали про допомогу Україні у боротьбі з окупантами та організовували збори ліків та продуктів для мігрантів. Потужний активістський рух багато в чому сформував погляд мексиканців на війну та заохотив робити внески на допомогу Україні
Акції у Варшаві проводяться з першого дня повномасштабного вторгнення та тривають досі. Мітинги та епічні перформанси активістів нагадують світу, що війна триває, і Україна потребує допомоги.
Волонтерські штаби
У сотнях міст Європи українцям допомагають і приймають як своїх. Українські діаспори в Болгарії, Польщі та Угорщині організовують штаби збору гуманітарної допомоги українським переселенцям.
Збір коштів та допомога на фронт
Допомога Україні не обмежується кордонами Європи. У далекому В’єтнамі українська спільнота організувала збір коштів на допомогу ЗСУ та зібрала 50 тисяч доларів.
У Великій Британії регулярно проходять заходи на підтримку України. Зібрані кошти йдуть на закупівлю медичного обладнання на фронт.
Благодійний фонд Razom for Ukraine в Нью-Йорку є одним з основних штабів підтримки України в США. Ще з 2014 року допомагають протидіяти російській агресії та організовують благодійні аукціони та ярмарки для збору коштів. За 4 місяці повномасштабної війни фонд зібрав 57 млн доларів.
Індивідуальні волонтери
Українці за кордоном також допомагають власним винахідництвом та майстерством. Авіаінженер Олександр Тютюнник, організатор кількох акцій на підтримку України з неба, виробляє для ЗСУ безпілотні літальні апарати і супровідне обладнання для них.
Тарас Винник, фаундер організації Travel Bastards, з командою організував регулярну купівлю, сервісний ремонт та постачання автомобілів на фронт.
Читайте також:
Ukraїner та Український ПЕН представили довгоочікуваний експлейнер про літературу
Нова культурна стратегія: як ревіталізують Палац Хоткевича у Львові
Країна ззовні: як популяризують українську кухню у Великій Британії