Fitch погіршило прогноз рейтингу України
Категорія
Економіка
Дата публікації

Fitch погіршило прогноз рейтингу України

Fitch погіршило прогноз рейтингу України
Джерело:  online.ua

Аналітики Міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings вирішили знизити прогноз довгострокового рейтингу дефолту емітента (РДЕ) України у валюті з "позитивного" на "стабільний" - наразі вони зафіксували його на рівні "B".

Джерелореліз Fitch Ratings

Fitch знизило прогноз довгострокового рейтингу України

За словами експертів Fitch Ratings, ризик більш тривалого періоду загострення напруги у відносинах з РФ, підвищена ймовірність конфлікту, обмежені умови фінансування, помірний відтік капіталу та ослаблення міжнародних резервів підвищили ризики зовнішнього фінансування з часу нашого попереднього огляду у серпні".

Існує високий ступінь невизначеності щодо найближчих стратегічних цілей президента Путіна, а ризик вторгнення, що виріс, відображає тривалий період нарощування військ уздовж українського кордону, слабкі перспективи досягнення згоди за основними вимогами, сформульованими російською стороною і посилену підготовчу реакцію США, - наголошують представники Fitch Ratings.

Аналітики також звертають увагу на те, що прогноз "стабільний" частково відображає базовий сценарій агентства, згідно з яким повномасштабного військового конфлікту з Росією вдасться уникнути, а дещо більший доступ України до фінансування МФО та на двосторонній основі разом із макростабільністю, зміцненням фіскальних та валютних резервів дозволить у 2022 році пом'якшити наслідки у ситуації, що склалася.

Фото — unsplash.com

Воно частково аргументує свій базовий варіант відсутності повномасштабного військового вторгнення ймовірними економічними, військовими та геополітичними витратами і ризиками для Росії, відсутністю твердої підтримки таких дій усередині країни та, меншою мірою, потенціалом для деяких обмежених політичних поступок – на противагу невизначеній стратегічній вигоді, - йдеться в повідомленні.

Аналітики не приховують, що очікують на тривалий період підвищеної напруги та ризику, оскільки помітили вищу ймовірність проведення більш обмежених військових операцій, таких як на Донбасі.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?