Фонд ЮНІСЕФ присоромити українську владу своїм новим дослідженням, в результаті якого вдалося з'ясувати, скільки українських громадян провели карантин в найбільш некомфортних умовах. За словами експертів, нерівність житлових умов робить певні групи населення особливо уразливими під час загальнонаціонального карантину. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на звіт організації.
Згідно з останніми даними ЮНІСЕФ, значна нерівність умов проживання (наявність водопроводу, каналізації і гарячого водопостачання) спостерігається між 10% найбагатших і 10% найбідніших. Окрім того, нерівність житлових умов особливо помітна в розрізі місто - село. Так, 67,5% жителів великих міст відзначили наявність гарячого водопостачання, в сільській місцевості таких виявилося лише 19,2%.
"Також 33,4% сімей з дітьми в сільській місцевості вказали на відсутність в домогосподарстві водопроводу у зв'язку з нестачею коштів, 35,1% не мають ванни або душової кімнати всередині житла, а 43,8% - туалету всередині житла. Серед усіх українських домогосподарств ці показники приблизно вдвічі нижчі. У складних умовах під час карантину виявилися сім'ї з дітьми, особливо сім'ї з трьома і більше дітьми. Серед багатодітних сімей більше половини проживають у квартирах, площа яких не перевищує 40 м2", - наголошують в ЮНІСЕФ.
Фонд звертає увагу української влади на те, що кожна десята дитина в містах страждає від украй недостатньої житлової площі (менше 5 м2 на людину). Особливо вразливими є міські сім'ї з дітьми до шести років: серед цієї категорії 12,2% сімей живуть в умовах, при яких житлова площа не перевищує 5 м2 на людину.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, у Світовому центрі даних "Геоінформатика і сталий розвиток" при КПІ ім. Ігоря Сікорського зробили прогноз щодо того, наскільки довго коронавірус затримається в Україні.