"Формула Штайнмайєра": що потрібно знати кожному українцю
Категорія
Політика
Дата публікації

"Формула Штайнмайєра": що потрібно знати кожному українцю

"Формула Штайнмайєра": що потрібно знати кожному українцю
Джерело:  online.ua

Останніми днями все частіше в політичних колах почали згадувати так звану "формулу Штайнмайєра". Про що саме йдеться в цій формулі миру для Україні і що потрібно знати кожному громадянину держави пояснює ONLINE.UA.

Нещодавно в МЗС заявили про те, що влада України хотіла би проведення місцевих виборів у всій країні. Офіційний Київ погодився на мінські домовленості п’ять років тому – зокрема, й на проведення виборів. В 2016 році, вже після підписання мінських угод, в дипломатичних колах почали говорити про так звану "формулу Штайнмайєра", яка замінила формулу Мореля.

Раніше Вадим Пристайко сказав, що "формулу Штайнмайєра" узгодив п'ятий президент України Петро Порошенко ще в 2016 році.

"Формулу Штайнмайєра", яку наш глава держави погодив, ми, як люди, які виконують навіть те, що пообіцяли наші попередні президенти, повинні виконувати. Ми зараз обговорюємо, в якій формі", – сказав Пристайко.

Дипломат підкреслив, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) повністю вступає в силу тільки після рішення ОБСЄ. Так, Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ має визнати, що місцеві вибори там пройшли відповідно до високих стандартів.

"Формула Штайнмайєра" передбачає:

  • припинення вогню;

  • розведення військ;

  • ухвалення парламентом закону про амністію бойовиків;

  • проведення місцевих виборів під егідою ОБСЄ.

Після виконання цих пунктів піднімається питання про виведення російських військ з цих територій та встановлення українською стороною контролю на російсько-українському кордоні.

Варто зазначити, що "формула Штайнмаєра" передбачає проведення виборів на окупованих територіях під егідою ОБСЄ після розведення, але не виведення російських військових.

Також не можна не звернути увагу на те, що цю формулу передовсім просуває Франція. Саме ця країна за часів грузинсько-російської війни, фактично виступала як країна, що легалізовувала режим Путіна. Інше питання – є позиція Німеччини, яка відрізняється від позиції Франції.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше сам Штайнмайєр відреагував на рішення Зеленського щодо Донбасу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?