Франція підозрює РФ у масштабній кібератаці на країну
Категорія
Світ
Дата публікації

Франція підозрює РФ у масштабній кібератаці на країну

Франція підозрює РФ у масштабній кібератаці на країну
Джерело:  online.ua

Влада Франції офіційно заявила про масштабну кібератаку на низку компаній та урядових установ, в якій вона підозрює російських хакерів. Цю інформацію офіційно підтвердило Національне агентство безпеки інформаційних систем (Anssi), яке стверджує, що хакерські атаки відбулися ще у 2017-2020 роках через програмне забезпечення компанії Centreon, серед клієнтів якої - великий бізнес (Airbus, Air Fance, Bolloré, EDF, Orange) та Міністерство юстиції. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на  Le Figaro/AFP.

"Перші випадки компрометації, виявлені Anssi, датуються кінцем 2017 року і тривали до 2020 року", - наголосили представники агенства.

За словами експертів, атака має низку спільних рис із попередніми кампаніями групи Sandworm, яку вважають пов’язаною з російськими військовими. Однак, що важливо розуміти, агенство прямо не звинувачує офіційну Москву, а фокусується на технічних аспектах кіберзлочину.

Фахівець з кібербезпеки Жером Біллуа з консалтингової фірми Wavestone звернув увагу на те, що ця кібератака нагадує методи, які використовувала російська хакерська група Sandworm, але немає гарантії, що це саме вони. Як стверджує експерт, характер втручання свідчить, що метою було ймовірно викрадення даних.

"За своїм принципом ця кібератака схожа на атаку у США, що сталася через програмне забезпечення Solar Winds та зачепила у тому числі держустанови",- повідомляють ЗМІ.

Не можна також не згадати про те, що нещодавно президент Microsoft Бред Сміт заявив, що кібератака на корпорацію, яка відбулася в грудні 2020 року, "ймовірно, була найбільшою та найскладнішою атакою, яку світ коли-небудь бачив". На переконання розвідки США, цілком ймовірно, що за кібератакою стояла російська влада.

"Коли ми аналізували все, що ми бачили в Microsoft, ми запитали себе, скільки інженерів могли працювати над цими атаками. І ми прийшли до відповіді, що це, звісно, понад 1 000», – розповів Сміт.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що РНБО попередила українців про активне зростання фішингових атак та пояснила, як можна від них захиститися.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?