Французька влада вирішила залишити військово-морську місію НАТО. Причиною став нещодавній конфлікт з турецьким командуванням, який стався у Середземному морі. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Reuters.
За словами турецького посла у Франції, офіційний Париж вже проінформував Альянс про своє рішення.
Відомо, що представники Франції обурилися інцидентом у східній частині Середземного моря. Корабель, який брав участь у заходах НАТО, 10 червня намагався перевірити турецьке цивільне судно. Останнє підозрювали у порушенні збройного ембарго ООН щодо Лівії. Це судно йшло у супроводі трьох військових кораблів Туреччини.
Керівництво Альянсу почало розслідування стосовно протесту французької сторони. Його оголосили під час зустрічі міністрів оборони союзників у червні.
Офіційний Париж наголошує, що правила НАТО говорять про таку поведінку як про ворожу.
"Схоже, що експерти НАТО не дійшли такого ж висновку. Вчора у мене була інформація, що "Курбе" виходить з операції НАТО", - цитує агентство посла Ісмаїла Хаккі Мусу.
Дипломат підкреслив, поводився з агресією саме екіпаж французького корабля, а не турецького.
Французьке командування вирішило відмовитися брати участь в операції Sea Guardian до тих пір, поки не з'являться роз'яснення.
Як повідомляв ONLINE.UA, у Північній Атлантиці починаються масштабні військово-морські навчання НАТО Dynamic Mongoose 2020. До берегів Ісландії вже прибули бойові кораблі Північноатлантичного альянсу. В їх числі: п’ять підводних човнів, п’ять бойових кораблів, а також п’ять патрульних протичовнових літаків з шести країн-членів НАТО, в тому числі з США, Великої Британії, Франції, Канади, Німеччини, Норвегії та Ісландії.