Радбез ООН має ухвалити рішення про проведення надзвичайної сесії Генасамблеї щодо війни РФ проти України.
Джерело: Reuters
ООН збереться з приводу війни РФ проти України
Засідання, на якому повинні проголосувати за скликання надзвичайної сесії Генасамблеї ООН з приводу війни РФ в Україні, запланове на неділю, 27 лютого.
У голосуванні будуть приймати участь 15 членів Радбезу і жоден з постійних 5 членів (Росія, Китай, Франція, Великобританія і США) не мають права накладати вето.
Дипломати повідомляють, що вистачить 9 голосів членів Радбезу, щоб засідання було проведене.
Запит про проведення засідання по Україні пролунав після того, як у п'ятницю Росія наклала вето на проект резолюції Ради Безпеки ООН, в якій засуджувалося вторгнення РФ в Україну.
Генеральна Асамблея повинна проголосувати за аналогічну резолюцію на надзвичайній спеціальній сесії. Резолюції Генеральної Асамблеї не мають обов'язкової сили, але мають політичну вагу.
Зазначимо, що такі сесії Генасамблеї - рідкісна подія. З 1950 року було скликано всього 10 таких надзвичайних спеціальних сесій Генеральної Асамблеї.
У той же час, лідери США, Франції, Німеччини, Італії, Британії, Канади та ЄС планують створити групу з виявлення прихованих активів російських еліт та олігархів з оточення глави Кремля Володимира Путіна.
Ми налаштовані започаткувати цього тижня трансатлантичну цільову групу, яка забезпечить ефективне втілення наших фінансових санкцій шляхом визначення і замороження активів підсанкційних осіб і компаній, які існують у наших юрисдикціях, - повідомляють представники Білого дому.
Фото - facebook.com/mod.mil.rus
Окрім цього готуються додаткові санкції російських посадовців та еліт, наближених до російської влади, а також членів їхніх сімей, і їхніх додаткових сил, щоб ідентифікувати і заморозити активи, які вони тримають у наших юрисдикціях.
Ми також залучатимемо інші уряди і працюватимемо над виявленням та зривом переміщення доходів, отриманих нечесним способом, і щоб позбавити цих осіб можливості ховати їхні активи у юрисдикціях в усьому світі, - заявляють у Білому домі.
Читайте також: