Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський поділився спогадами про найгарячіші моменти оборони Києва в лютому-квітні 2022 року. А також розповів, як Україні вдалося досягти всіх поставлених цілей у битві за столицю.
Джерело: Генштаб ЗСУ
Який епізод у битві за Київ став найгарячішим
За словами генерала Сирського, четвертий чи п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії був одним з найскладніших для столиці.
Ворог захопив плацдарм в районі Мощуна, що забезпечувало йому прохід аж до площі Шевченка та вхід у місто. Ситуація була дійсно критичної, зазначив Сирський.
Тоді були висунуті всі наявні резерви, а військові майже добу працювали на командно-спостережному пункті. Завдяки вжитим заходам, ситуацію було переломлено і ворог зазнав поразки.
Вже у квітні на території Києва та області не залишилося жодного російського солдата.
Як зарубіжні партнери відреагували на дії з оборони Києва
Американські фахівці вважали, що ЗСУ не зможуть утримати Київ більше трьох-чотирьох днів, наголосив генерал.
Проте після деокупації Київщини зарубіжні партнери кардинально змінили свою думку і зрозуміли набагато більше про Україну та український народ.
Успіх київської стратегічної операції став переломним моментом у російсько-українській війні. Світові лідери повірили в силу української армії і стали активніше надавати підтримку у вигляді зброї та військової техніки.
До того ж завдяки проведеним заходам у Києві та області українська армія змогла вивільнити частину військових і направити їх на складні території, поступово звільнивши Харківську область, частину Херсонської області та місто Херсон.
Нас безумовно чекають важкі і криваві місяці. Але кожен наступний світанок наближає момент, коли на всій території України, як і в Києві, не залишиться жодного російського солдата - принаймні живого, - каже генерал.
Читайте також:
ЗСУ відбили 16 атак армії РФ в 3 регіонах — зведення Генштабу
США підтримують удари ЗСУ по військових об'єктах армії РФ в Криму
ЗСУ ліквідували топ-офіцера розвідки РФ