Угорщина регулярно шантажує команду українського лідера Володимира Зеленського подальшим блокуванням засідання Україна - НАТО. Тому після інциденту на Закарпатті, який влада України розцінила як порушення державного суверенітету, офіційний Будапешт відразу ж почав скаржитися керівництву Альянсу на "залякування угорців і розпалювання антиугорської ненависті" в Україні, щоб домогтися блокування курсу України в НАТО. Але генсек Альянсу Єнс Столтенберг вирішив не підігравати Будапешту і дав зрозуміти, що НАТО не буде втручатися в суперечку України і Угорщини, так як це двосторонні питання і їх повинні вирішувати Київ і Будапешт. Про своє рішення Столтенберг повідомив за підсумками засідання глав МЗС країн Альянсу, в якому брав участь і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Виступ генсека НАТО транслювався на офіційному сайті Альянсу, передає ONLINE.UA.
"Добре відомо, що між Угорщиною і Україною є двостороння суперечка, і я сподіваюся, що обидві країни зможуть вирішити її", - пояснив позицію НАТО Столтенберг.
При цьому він підкреслив, що не дивлячись на конфлікт між Києвом і Будапештом, НАТО буде продовжувати зміцнювати партнерство з Україною і підтримувати її.
"Ми здатні надавати більше допомоги і здатні зустрічатися на рівні міністрів, щоб обговорювати питання, які є предметом загальної стурбованості", - підкреслив генсек НАТО.
Нагадаємо, черговий скандальний випад Угорщини проти України стався 21 листопада в Сюртовській об'єднаній територіальній громаді в Закарпатській області, де місцевий голова разом з депутатами після прийняття присяги виконали гімн Угорщини. Після цього Служба безпеки України почала перевірку, а глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав неприпустимою ситуацію, коли громадяни України, депутати об'єднаних територіальних громад на інавгураційному засіданні співають національний гімн іншої держави.
Кілька днів тому СБУ провела в Закарпатській області обшуки у функціонерів одного з іноземних благодійних фондів. Співробітники служби перевіряли інформацію про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення суверенітету України. МЗС Угорщини обурилося і викликало посла України.
Крім того, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто публічно поскаржився, що "в Україні і надалі основною політикою уряду залишається політика залякування угорської громади". Він звернувся до керівництва НАТО і попросив Альянс проявити солідарність з Будапештом.
Варто нагадати, що Угорщина останні 3 роки ветує всі рішення в НАТО, що стосуються поглиблення співпраці з Україною, а також блокує діалог на політичному рівні. У травні 2020 року Будапешт виступив з черговим ультиматумом. Угорська влада заявила про бажання зняти обмеження щодо проведення засідання Україна-НАТО, але тільки якщо офіційний Київ вирішить проблеми, пов'язані з правами угорської меншини.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що МЗС України відреагувало на нове загострення у відносинах з Угорщиною.