Геть диктатора: Тегеран накрила нова хвиля масових протестів через збитий літак МАУ
Категорія
Світ
Дата публікації

Геть диктатора: Тегеран накрила нова хвиля масових протестів через збитий літак МАУ

Геть диктатора: Тегеран накрила нова хвиля масових протестів через збитий літак МАУ
Джерело:  online.ua

У неділю, 12 січня, Тегеран нова хвиля масових протестів через збитий український Боїнг-737 авіакомпанії МАУ. Тисячі людей вийшли на вулиці міста, вимагаючи відставки влади, яка допустила трагедію і приховувала свою "помилку". У зв'язку з протестами на вулиці міста вивели спецназ - силовики застосували проти протестувальників сльозогінний газ, світлошумові гранати, водомети і кийки, виникли сутички. Фото і відео протестів в Тегерані публікують очевидці в соцмережах, передає ONLINE.UA.

"Якщо український літак був вражений однією ракетою, то довіру громадськості було уражено тисячами ракет. Людську помилку можна зрозуміти, але нечесність з людьми - ніколи", - говорять протетстувальники, обурені тим, що влада Ірану три дні приховувала і заперечувала свою причетність до авіакатастрофи МАУ.

Протести активно підтримують іранські ЗМІ, які освітлюють події в Тегерані. Зокрема, заголовок недільного випуску іранської помірної газети Etemad daily говорить - "Вибачся і подай у відставку", а газета Jomhuri-ye Eslami написала в редакційній статті - "Ті, хто затримав оприлюднення причин авіакатастрофи і підірвав довіру людей до істеблішменту, повинні бути звільнені або повинні піти у відставку".

Повідомляється, що вранці іранська влада на вулиці вивела ще більше поліції, яка розганяє протестантів. Проти людей, які скандують "Смерть диктатору!" і вимагають відставки керівництва країни, включаючи верховного лідера Алі Хаменеї, силовики застосовують спецзасоби. При цьому учасники акції протестів продовжують вимагати судового переслідування винних військових і посадових осіб, винних у авікатастрофа МАУ в Ірані, і виступають проти Корпусу вартових ісламської революції, який взяв на себе відповідальність за збитий український літак.

Іранці обурені діями влади своєї країни. Вони називають чиновників "брехунами" і наполягають, що винні в катастрофі літака МАУ мають бути покарані.

"Відставки недостатньо, нам потрібна справедливість", "КВІР, ганьба тобі, відпусти нашу країну", "Геть диктатора", - скандують іранці на масові протести, які, крім Тегерана, проходять в Кермані, Ширазі, Баболі і Хамадані.

Важливо відзначити, що під час масових протестів у Тегерані іранські силовики заарештували посла Великої Британії в Ірані Роберта Макейра. Дипломата звинуватили його в "підбурюванні до протестів і провокації радикальних дій". Через кілька годин його відпустили, але з умовою, що він дасть пояснення іранським правоохоронцям.

МЗС Великої Британії засудив затримання свого посла і назвав це порушенням міжнародного права. Сам же Роберт Макейр розповів, що не брав участі ні в яких демонстраціях, а прийшов на акцію пам'яті загиблих в катастрофі Боїнга-737 авіакомпанії МАУ 8 січня. Він назвав нормальним бажання віддати їм шану і зазначив, що деякі жертви катастрофи були британцями.

Раніше масові протести в Тегерані, що спалахнули після визнання Іраном провини за збитий український літак, підтримав президент США Дональд Трамп.

"Відважному і багатостраждальному іранському народу: я підтримую вас з самого початку президентства, і мій уряд буде продовжувати підтримувати вас. Ми уважно стежимо за вашими протестами. Ваша сміливість надихає", - написав американський лідер в Twitter і продублював своє повідомлення перською мовою в Facebook.

Як повідомляв ONLINE.UA, президент України Володимир Зеленський терміново звернувся до українців після розмови з президентом Ірану Хасаном Рухані щодо авіакатастрофи МАУ. Український лідер повідомив, що Рухані офіційно вибачився перед усіма за збитий український літак і пообіцяв покарати всіх винних у трагедії, яка забрала життя 176 людей.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?