Що таке гламурне рабство та як його розвитку у Європі посприяв російський диктатор Володимир Путін обговорювали доктор психології Василь Мосійчук, академік Української академії наук Віталій Луньов та професор нейропсихології Богдан Ткач в новому випуску циклу психологічних етерів «Свідомі про несвідоме».
На переконання доктора психології Василя Мосійчука, очільник Кремля робив усе можливе, щоб виграти в інформаційній війні проти України.
На реалізацію цієї цілі він не шкодував жодних грошей, нарощуючи у Європі армію своїх "прихильників", які просували у ЄС інтереси Москви.
Діяльність цих запроданців бачать усі, однак не всі розуміють, чому вони вибрали шлях зла та погодилися на рабство.
Що таке гламурне рабство та які види рабства існують
За словами експертів, чудово цей термін ілюструють відомі та маловідомі політики, які продовжують відстоювати позицію Кремля, знаючи про всі жахаючі звірства путінського режиму.
Сьогодні ми можемо всіх політиків, які продавалися Путіну, підтримують насилля та вбивства, назвати «гламурними рабами». Це буде дуже гарно звучати: гламурний раб, який служить своєму «пану», щоб отримати оту "дамку" в Європі, — наголошує Василь Мосійчук.
Доктор психології переконаний, що взагалі не можна називати політиками людей, які продалися Москві та намагаються виправдати злочини російської армії.
Ці запроданці гавкають, щоб сподобатись «пану». Вони зараз репетують «Перестаньте воювати, ми даємо зброю». Але це ж не політики якогось високого рівня – ці люди, які були під цим «паном», це теж раби. Це просто раби. І ми повинні це усвідомити – вони продали свою совість та чесність за гарне життя, — пояснює феномен гламурного рабства Василь Мосійчук.
Богдан Ткач, погоджуючись із позицією свого колеги, зазначив, що існує два види рабства.
Одні через бідність підкоряються, а інші підкоряються через винагороду. Тобто в одних домінує страх недогодити, а в інших рівень прикорму визначає їхню прихильність, — наголосив професор нейропсихології.
Вас може зацікавити: Загарбницькі війни називають «священними», щоб вирішити моральну дилему тих, хто наступає — академік Української академії наук Віталій Луньов
Україна воює не лише з Путіним, а з віртувальним розумом усієї Росії
Богдан Ткач також звертає увагу на те, що Росія — древня країна, яка вибудовує своє буття на століття, хоча й має небагату історію.
Експерт переконаний, що зміна влади в РФ не зможе суттєво вплинути на загальну ситуацію й врятувати Україну від майбутніх воєн з агресивною сусідкою.
Одного диктатора буде змінювати інший диктатор, оскільки до такого ходу подій звикли самі росіяни.
Росія буде йти своїм звичним шляхом. Вона буде розширювати свій простір і колонізувати його. І ми просто на черзі знаходимося. Питання не в тому, хто буде в Кремлі — Путін чи хтось інший. Питання не в тому, хто виграє під час футбольного матчу: одна команда чи інша, той футболіст чи інший. Ні! Виграє той, хто вигадав цю гру – футбол, оскільки саме він виграє на продажі білетів, на цьому ажіотажі. Так само і тут: ми маємо справу з якимось віртуальним розумом, який уже закріплений в ідеології, в релігії, в їхній інституціоналізації, в їхньому погляді на нас. Вони ж на нас дивляться зверхньо, а не як на рівних собі. Тому в них до нас немає ні співчуття, ні жалю, ні любові, — пояснює Богдан Ткач.
Читайте також: Українців 30 років схиляли до рептильної моделі Росії: що потрібно змінити
Учасники цього випуску «Свідомі про несвідоме»:
Василь Мосійчук, доктор психології, автор наукових робіт, поет
Віталій Луньов, клінічний професор психології та клінічного нейропсихоаналізу, член Американської психологічної асоціації, академік Української академії наук
Богдан Ткач, клінічний професор нейропсихології, доктор психологічних наук з медичної психології, старший дослідник та лікар
«Свідомі про несвідоме» — це цикл психологічних етерів за участі провідних спеціалістів з різних областей, від психології до міжнародної економіки. Учасники етерів беруть до обговорення актуальні проблеми, з якими стикаються українці під час війни.