Член команди президента США Джо Байдена та очільник Державного департаменту США Ентоні Блінкен екстрено збирається на переговори з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель та главою МЗС ФРН Гайко Маасом. Цю інформацію 18 червня в Берліні підтвердив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт.
Джерело: Reuters
Що відомо про переговори Меркель, Блінкена та Мааса
Німецькі журналісти звертають увагу на те, що Ангела Меркель зустрічалася з американським лідером Джо Байденом під час саміту G7 в минулі вихідні і 15 липня вирушить до Вашингтона.
За словами речниці міністерства закордонних справ Марії Адебар, глава МЗС ФРН Гайко Маас також зустрінеться з Блінкеном.
"Приводом для візиту стала конференція щодо Лівії в федеральному міністерстві закордонних справ. Водночас Маас і Блінкен також обговорять інші питання зовнішньої політики на двосторонній зустрічі. Наразі невідомо, чи буде обговорення стосуватися газопроводу "Північний потік - 2", який, як передбачається, буде поставляти більше російського газу в Західну Європу", - йдеться в повідомленні.
Як уже згадувалося раніше, команда очільника Білого дому Джо Байдена вирішила відмовитися від санкцій проти компанії-оператора "Північного потоку-2" - Nord Stream 2 AG і її керуючого директора Матіаса Варніга.
Американський лідер пояснює своє скандальне рішення не застосовувати санкції тим, що проєкт вже фактично добудований, а також небажанням зашкодити відносинам з німецькою владою та особисто Ангелою Меркель.
Що важливо розуміти, офіційний Київ виступає проти "Північного потоку-2", а також наголошує, що головною умовою його запуску має бути деокупація українських територій і енергобезпека нашої країни.
Коротко про будівництво "Північного потоку-2"
Будівницто скандального російського газогону "Північний потік-2" перебуває на фінальному етапі, одна потужні санкції США блокують продовження процесу та змушують компанії масово покидати цей проєкт.
Після цього команда лідерки ФРН Ангели Меркель запропонувала новій адміністрації США Джо Байдена посилити свою підтримку України, щоб РФ змогла завершити проєкт "Північний потік-2" без нових санкцій офіційного Вашингтону.
А Європа офіційно вирішила відмовитися від російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва планує постачати газ до країн ЄС в обхід України. Однак Брюссель стверджує, що буде змушений змиритися з існуванням цього об’єкта.