Авіаперевезення упродовж багатьох років звинувачували у катастрофічному впливі на клімат, навіть Грета Тунберг відмовилася подорожувати повітрям. Вчені дослідили, яка саме частка у викидах вуглекислого газу належить літакам. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Atmospheric Environment.
За оприлюдненими даними, група експертів складалася з представників Європи, США, Китаю. Вони дійшли висновку, що авіації належить близько 3,5% від людського внеску у викиди.
Дослідження торкнулося періоду з 2018 до 2020 року, вчені проаналізували фактори згоряння палива, формування оксидів азоту, забруднення атмосфери сажею, виникнення конденсаційного сліду.
Найбільшим чинником глобального потепління з боку авіації стали не безпосередньо вуглецеві викиди, однак хмари, які з'являються після польотів та заважають розсіюватися теплу з поверхні.
З 1940 року літаки викинули в атмосферу 32,6 мільярда тонн вуглекислого газу, це близько 1,5% від загальних обсягів викидів за згаданий період. Майже половина від цієї кількості зафіксована упродовж останніх 20 років.
Фахівці зауважили, подібні оцінки надавали у 1999, 2005 та 2009 роках.Наразі вони отримані вперше відповідно новим рекомендаціям Міжурядової групи експертів зі змін клімату.
"Тепер внесок авіації в зміни клімату можна буде безпосередньо порівняти з іншими секторами економіки, такими як морські та наземні перевезення або виробництво енергії, оскільки всі вони робляться виходячи з концепції "ефективного радіаційного прогріву", - цитує журнал професора Девіда Лі, одного з авторів праці.
Як повідомляв ONLINE.UA, американські вчені встановили, що зміни клімату й, відповідно, накопичення парникових газів вплинуло на життя дерев. Вони почали швидше зростати й наразі поглинають більші обсяги вуглекислого газу.