Глобальне потепління вплине на колір Світового океану. До 2100 року, за розрахунками американських і британських учених, половина океану може стати яскраво-зеленою у екватора і полюсів, повідомляє ONLINE.UA із посиланням на прес-службу Массачусетського технологічного інституту.
"В результаті підвищення температури Землі, станеться вибухове зростання водоростей і ціанобактерій, що змінять забарвлення води океану. Через сто років Світовий океан може стати яскраво-зеленим у екватора і полюсів. Зміни в його забарвленні сильно вплинуть на всі ланцюги харчування морських істот", — заявила дослідниця Массачусетського технологічного інституту Стефанія Даткевіч.
Ба більше, такі рослини становитимуть загрозу для тварин і людей через токсичні речовини. Перші прояви цього феномену можна відчути вже зараз. Біля берегів США масово гинуть риби, птахи і тварини, отруєні "кислотою зомбі", що виділяється фітопланктоном.
За розрахунками вчених, якщо до 2100 року глобальна середня температура зросте на 3°C, колір води зміниться на 63% всього Світового океану. Субтропічні регіони посиніють ще більше, а більш зелені стануть ще зеленішими, завдяки активації цвітіння води.
Вчені припустили, що саме такою буде вода в океані, якщо дивитися на поверхню за допомогою кліматичних супутників. Фото: wosu.org
"Зміну кольору океану неозброєним оком не помітити. Але цих змін буде достатньо для того, щоби торкнутися тієї частини харчового ланцюга, що залежить від фітопланктону", — сказала Даткевіч.
На думку вчених, зміна кольору води може служити одним із індикаторів змін в океанічних екосистемах. Ці зміни вже почали відбуватися, незважаючи на те, що їх прояви очікують лише в другій половині століття.
Температура води в океанах підвищується швидше, ніж припускали кліматологи, додала Стефанія Даткевіч.
Нагадаємо, загроза підвищення рівня моря через глобальне потепління, що може призвести до затоплення великих міст світу, все більше зростає. У зоні ризику знаходяться Лондон, Х’юстон, штат Техас, Бангкок, Шанхай, Маніла.