Найближчим часом в Україні на екранах з'являться нові фільми, в яких на передній план вийде новий образ українського героя.
Про в інтерв'ю ONLINE.UA у програмі "Double Ять" розповів голова Держкіно України Пилип Іллєнко.
Читайте також: Олексій Горбунов: Я три роки кричу, що у нас фільму про Україну немає, нас у Європі не знають
"Головне не кількість і не стать. Сьогодні новий кіногерой народжується, є приклади його появи на екрані. Це герой, який не пливе за течією і не рефлексує від складних обставин, а приймає виклик, змінює обставини, розвивається. Його потреба — це перемога, а не рефлексія. Потреба появи такого героя в повітрі, бо люди не хочуть дивитися на лузера — потрібний мужній, красивий герой, який викликає емпатію", - розповів він.
Іллєнко пояснив, на чому необхідно робити акцент в сучасному патріотичному кіно - таке, яке з'явилося в РФ і трохи пізніше потрапило в "записні книжки" пропагандистів "руського міра".
"Рішень художніх багато. Кіно і без мови може бути — воно в 30-х роках таким і було. Звісно, належність до української нації визначається, по-перше, мовою. Але кіно — це дія, тому головне не мова, а дія. Але я не кажу, що мова непотрібна",- вважає діяч.
"У Росії ці інтелігентські рефлексії в кіно закінчилися чорнухою, але у висновку створився герой Данило Багров, і цей герой трансформується з деякими варіантами рішень. Тому героєві треба віддати належне, бо він діяв і він став переможцем. Давайте подивимося українські фільми — там смакуються страждання, вороги мучають, і весь фільм Україна страждає і вічно програє.", - додавив він.
На зауваження ведучого програми, як можна зняти "переможний" фільм про героїв УПА, яка програла свою війну з радянським режимом у 1940-50-х роках, Іллєнко зазначив, що на такому не варто робити акцент.
"Це неправда. По-перше, система (радянська - ред.) програла в результаті, і те, за що боролися, постає. По-друге, потрібно шукати способи", - пояснив Іллєнко свою позицію.
За словами Іллєнка, в даний час вже готовий фільм про повстання політв'язнів у 1954 році в одному зі сталінських таборів.
"Зараз за підтримки Держкіно зняли про Кенгірське повстання (повстання політв’язнів ГУЛАГу у 1954 році, в якому брали участь колишні члени ОУН і УПА — ONLINE.UA). Це екранізація роману Андрія Кокотюхи (фільм "Червоний" — ONLINE.UA). Зняли фільм про УПА, ніби про ГУЛАГ теж, але там є герой-переможець. Там є герої, які перемагають, які викликають симпатію, а не співчуття.
Більше читайте
в інтерв'ю ONLINE.UA: Пилип Іллєнко: Ми 20 років жили в окупованому інформаційному просторі