В ООН розповіли про ще одну проблему, з якою зіткнувся світ через пандемію коронавірусу - за словами експертів, в результаті затяжного карантину кількість дитячих шлюбів різко зросла. Ба більше, варто звернути увагу на те, що у найближчі десять років їх може стати більше на 13 мільйонів. Що важливо розуміти, у Кенії, де школи закриті до січня 2021 року, зріс рівень підліткової вагітності. У Малаві, де 42% дівчаток виходять заміж до 18 років, почастішали випадки підліткової вагітності, зґвалтувань і укладання дитячих шлюбів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на видання The Guardian.
"Якщо порівнювати з 2019 роком, з березня по травень 2020 року кількість дитячих і примусових шлюбів у Малаві збільшилася на 83%. А кількість зґвалтувань, пов'язаних з дитячими шлюбами, зросла на 151%. VSO провела дослідження в чотирьох сільських районах Непалу, де діють програми Sisters for Sisters. Неповнолітніх дівчат опитували, як змінилося їхнє життя після введення карантину. 89% респонденток розповіли, що замість навчання в школі змушені виконувати домашню роботу або вести сільське господарство. За три місяці зі 152 неповнолітніх дівчат 11 змусили вийти заміж", - йдеться в повідомленні.
Окрім того, аналітики з Фонду ООН в області народонаселення (ЮНФПА) озвучили неочікуваний прогноз, що впродовж наступних 10 років через закриття шкіл на пів року та внаслідок економічних негараздів, у світі може укластися ще 13 мільйонів дитячих шлюбів. Щоважливо розуміти, у багатьох країнах Азії та Африки ранній шлюб означає кінець становлення дівчинки, як особистості, оскільки дівчатка, яких змусили рано вийти заміж, втрачають можливість отримати освіту і стають безкоштовною робочою силою по домогосподарству.
"Найстрашніше те, що молоді дружини, які часто навіть не досягли навіть 16-річного віку, часто стають жертвами жорстокого поводження та зґвалтувань з боку своїх чоловіків", - наголошують експерти в ООН.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, стало відомо про нову проблему з вакциною від коронавірусу, про яку мовчить влада.