Вчені з Астрономічного центру імені Миколи Коперника у Варшаві зробили цікаве відкриття щодо нейтронної зірки, помітивши на ній "гору" висотою в кілька міліметрів.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на видання New Scientist.
Читайте також: NASA показало "смерть" зірки, схожої на Сонце: з'явилося яскраве фото
Йдеться про зірку J1023+0038. За одну секунду вона робить 600 обертів навколо своєї осі. Через втрату енергії кожен мільярд років частота обертання світила повинна зменшуватися на 76 обертів на секунду. Проведені вченими спостереження виявили відхилення у поведінці J1023+0038. Виявилося, що нейтронна зірка перемикається між двома режимами випромінювання: у радіо- і рентгенівському діапазонах. В останньому випадку частота обертання J1023+0038 зменшується на 30 відсотків. Вчені знайшли пояснення такій поведінці світила.
Оскільки J1023+0038 має зірку-компаньйона, то з другої на першу поступово перетікає матерія. Це, як вважають вчені, призводить до формування на поверхні J1023+0038 опуклості висотою кілька міліметрів.
Астрономи вважають, що прямим способом виявити гору на нейтронній зірки було б можливо за допомогою аналізу її гравітаційного випромінювання.
Нейтронна зірка - небесне світило, маса якої прирівнюється до Сонця, однак при цьому її діаметр становить всього 10-20 км. Її ядро складається з нейтронів, тонка кора - атомних ядер і електронів. Гравітаційному стисканню небесного тіла перешкоджають ядерні сили, нейтронну зірку від інших світил відрізняє практично ідеальна сферично-симетрична форма.
У мережі прокоментували відкриття польських астрономів.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше вчені з Іллінойського університету в США спростували теорію про те, що спостережувані зміни яскравості зірки KIC 8462852 викликані існуванням інопланетних споруд.