27 серпня «Динамо» бойкотував матч 7-го туру української Прем'єр-ліги і не приїхав у приазовске місто. Таким чином, гра між київським клубом і «Маріуполем» не відбулася через «Динамо», повідомляють «Вісті», передає ONLINE.UA.
До цього, кілька місяців поспіль, Григорій та Ігор Суркіси поперемінно робили заяви про те, що грати в Маріуполі надзвичайно небезпечно і в будь-який момент саме столичний клуб стане жертвою артобстрілу або системи залпового вогню «Град». У той же час керівництво міста та області, представники ФФУ та УПЛ, правоохоронні органи стверджували протилежне.
«МВС забезпечить безпеку всіх матчів Прем'єр-ліги в цьому чудовому місті», - писав на своїй сторінці в Facebook глава МВС Арсен Аваков.
Відбулися в Маріуполі і кілька футбольних матчів.
«Можна згадати матч 16 липня між «Маріуполем» і «Вересом», який пройшов без інцидентів. Тоді за три дні до початку поєдинку поліція Донеччини перейшла на цілодобовий режим роботи із забезпечення громадського порядку. Це, плюс робота кінологів з огляду стадіону та прилеглої території, посилене несення служби на блокпостах, посилена робота на вулицях і площах», - говорить експерт Кирило Сазонов на своїй сторінці Facebook.
Він наводить й інші приклади: матч між «Маріуполем» і «Карпатами», що відбувся 13 серпня, напередодні якого правоохоронні органи також забезпечували безпрецедентні заходи безпеки - на вулицях міста збільшили кількість патрулів, на блокпостах Маріуполь був узятий в «кільце» безпеки, вночі на броньованій техніці вийшли спецназівці.
«Можна навести й інші приклади масових заходів, що відбулися в Маріуполі за останній час. Це і триденний музичний фестиваль MRPL City, який пройшов в липні і зібрав 15 тис осіб і багатьох зірок українського шоу-бізнесу - групи «Тартак», ТНМК, СКАЙ, «Время и стекло», «О.Torvald» і багатьох інших. Всі вони не побоялися приїхати до Маріуполя. Можна згадати і концерт до Дня Незалежності України за участю Наталії Могилевської і групи Real O, що зібрав на Театральній площі міста понад 25 тис городян», - наводить аргументи Сазонов.
Його слова підтверджують і цифри. У травні інститут суспільно-економічних досліджень опублікував рейтинг безпеки обласних центрів України.
Дослідження проводилося на замовлення Міжнародного республіканського інституту. Згідно з результатами дослідження, Маріуполь увійшов в десятку найбезпечніших міст України, зайнявши шосте місце, обігнавши Київ, який розташувався на 22-му місці, а також Дніпро (10-е місце) і Харків (11-е місце).
«Питання до «Динамо»: де безпечніше грати - в Маріуполі або Києві, де лише за останній час сталося кілька гучних інцидентів, а саме: вибух поруч зі стадіоном «Динамо» ім. В. В. Лобановського, який стався в День Незалежності; перестрілка на вулиці Шота Руставелі 23 серпня, в результаті якої був убитий іноземець; можна згадати і перестрілку в районі Харківського шосе, сталася в червні. І десятки інших прикладів, що сталися в столиці лише за останній час», - говорить експерт.
«Виходить, що вибух в центрі Києва біля стадіону «Динамо» - це не небезпечно і брати Суркіси, мабуть, вважають подію повсякденним випадком. А Маріуполь, де складно пригадати хоча б один найменший прецедент за останній час - містом-загрозою. Що це? Викривлена логіка або банальне лицемірство...», - підсумовує Сазонов.