В Іспанії була затримана група росіян, підозрюваних у відмиванні грошей і зв'язках з колумбійськими наркокартелями, при цьому багато ЗМІ вказують на причетність затриманих до російських владних структур.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на « Європейську правду ».
За даними видання El Mundo, затримання було проведено під час операції іспанської цивільної гвардії проти російської мафії.
"В операції цивільної гвардії в ніч на вівторок в містечку Таррагона (в Іспанії - Ред.) Було затримано не менше семи осіб. Серед затриманих шестеро росіян, український юрист і іспанець", - повідомило джерело видання.
Співрозмовник видання також повідомив, що затримані є частиною Тамбовської і Таганській мафіозних груп. За попередньою інформацією слідства, вони займалися відмиванням грошей через підставні фірми, які скуповували нерухомість в Іспанії.
"Є свідчення того, що двоє затриманих росіян мають дуже хороші відносини з представниками правлячої партії Росії", - також додає джерело El Mundo.
Шістьох росіян, одного українського громадянина і іспанського адвоката звинувачують також у зв'язках з колумбійськими наркокартелями Cali і Medellin.
При цьому журналіст El Mundo Анхелес Ескріва особливо підкреслює зв'язок затриманих з російськими владними структурами.
«Під час перебування в Іспанії вони демонстрували, що у них прекрасні контакти з політиками з їх рідної країни. Є докази, що кілька разів високопоставлені особи, московські представники правлячої партії "Єдина Росія", були їх гостями у вихідні. Це були особи, чиї імена зв'язувалися, публічно і юридично, з гучними корупційними справами».
У виданні підкреслюють, що свого часу головним обвинуваченим у справі про «російську мафію» в 2008 році в Іспанії був Геннадій Петров, який був пов'язаний з друзями президента РФ Володимира Путіна - Миколою Шамаловим і Юрієм Ковальчуком.
Петрова затримали в 2008 році, але пізніше відпустили під підписку про невиїзд. Незабаром він, як і більшість фігурантів справи, зник в Росії.
При цьому МВС Росії неодноразово відмовляло іспанському слідству в пошуку підозрюваних на території РФ, вимагало передати справу в Росію і не давало можливості допитати високопоставлених фігурантів справи.
У той же час в числі фігурантів справи про «російську мафію» значаться депутат Держдуми РФ, колишній прем'єр-міністр, колишній спікер Держдуми і колишній міністр оборони.
В El Mundo також нагадують, що на початку 2026 року була опублікована доповідь судді Високого суду Лондона сера Роберта Оуена про вбивство Олександра Литвиненка, в якому йдеться про участь Володимира Путіна і глави Радбезу Росії Миколи Патрушева в діяльності Тамбовського організованого злочинного угруповання, зв'язках Володимира Путіна з компанією St. Petersburg Real Estate Holding Company, яка була основною «отмивочної» Тамбовської ОЗУ.
Автор доповіді також стверджує, що Володимир Путін був залучений в російський бізнес колумбійського наркотичного картелю і відмивання грошей від продажу наркотиків.
При цьому німецький документальний фільм «Московський слід» ( «Spur nach Moskau») зв'язав вбивство Олександра Литвиненка з його участю в розслідуванні зв'язків російського презіеднта і його близького кола з Тамбовської ОЗУ.
Як повідомляв ONLINE.UA, британське видання The Daily Beast опублікувало в квітні матеріал, з якого випливає, що офшорні схеми друзів президента РФ Володимира Путіна вела компанія, пов'язана з російською мафією.