Щорічний Форум інтернет-діячів зібрав 7016 учасників (проти 5 тис. в 2014 і 6 тис. - в 2015) і вийшов за чисельністю на рівень докризового 2013 року. І про те, що в галузі відбуваються позитивні зрушення, говорить не тільки статистика. Хоча вона безперечно свідчить про зростання.
Так, в цьому році кількість стендів компаній зросла на 30 в порівнянні з 2014, на 20 - в порівнянні з 2015 і склала 70. Збільшилася і кількість доповідачів, перевищивши 120 чоловік.
За даними стартапу Adtena (онлайн-платформи по роботі з публічними Wi-Fi мережами), 7016 осіб, які прийшли на форум, використовували близько 18 362 пристроїв. Це означає, що кожен відвідувач користувався 2-3 гаджетами для підключення в Інтернет (більше даних див. в інфографіці від 1991 Інкубатор).
Якщо в минулі роки загальна тональність форуму полягала в пошуку способів пережити кризу, то вже цього року в рамках експозиції «Місто майбутнього» можна було спостерігати багато цікавих нових технологій, прикладного характеру, які вже зараз можна використовувати в побудові бізнесу.
«Уперше за два кризових роки я побачив енергію зростання, - зазначив глава Оргкомітету iForum Олександр ОЛЬШАНСКИЙ. - Серед моїх очікувань, які виправдалися, - великий інтерес до освіти, серед очікувань, які зазнали краху, - невеликий - до теми Смарт Сіті».
Аналізуючи інтерес відвідувачів до Бізнес-потоку, його ведучі звернули увагу, що в ньому досить відчутний вектор експансії на закордонні ринки. І такий інтерес тільки зростатиме, вважають експерти.
«Думаю, що в 2016 році у сфери IT в Україні будуть два головних питання на порядку денному, - розповів ведучий потоку «Стартапи» Денис ДОЛГОПОЛИЙ. - Залучення раннього фінансування і побудова локальних екосистем. Для цього ми зібрали велику панель, де поговорили, що відбувається в Києві, Львові, Харкові та Одесі. У другій частині ми обговорили питання залучення фінансування: від фондів і ангелів. І окремо торкнулися теми отримання грошей від клієнтів - зазвичай цей спосіб фінансування наші стартапи упускають».
В англомовній панелі обговорювали досвід виходу на зовнішні ринки (Європа і США) з перших рук. Серед доповідачів були як іноземні експерти (люди з Європи та Америки), так і українські підприємці, які мають відповідний досвід.
Стартувавши цього року, потік «Освіта» був вельми насичений. Тут говорили про
креативну освіту дітей і дорослих, досвід урбаністичної освіти в українських містах, взаємодію між університетами та бізнес-корпораціями, технологічне різноманіття онлайн-освіти та багато іншого.
У рамках потоку пройшли дискусії «Як повернути довіру до технічної освіти в Україні» за участю викладачів Київського політехнічного інституту, «Освіта для міст» за участю представників різних активних груп з Києва, Одеси і Львова, а також «Ефективна ІТ-освіта: масова або елітарна», де обговорення вели представники найбільш успішних компаній, які займаються ІТ-освітою.
«Загальне враження від освітньої панелі дозволяє говорити про те, що майбутнє (і технологічне зокрема) у української освіти є - навіть із урахуванням істотних труднощів», - підсумував ведучий потоку Олексій МОЛЧАНОВСЬКИЙ.
Потік «Реклама» в черговий раз продемонстрував стабільний інтерес публіки до просування в Мережі. Теми, які найбільш хвилювали учасників цього року, - комплексний підхід до інтернет-маркетингу, agile-маркетинг, мобайл, programmatic.
У потоці «Технології» лідирували Data Science, Bitcoin & Blockchain, Front-end розробка.
Довідкова інформація
Форум інтернет-діячів (iForum) - найбільша офлайн-конференція України і Східної Європи. Форум є громадським рухом, створеним групою ентузіастів і присвяченим проблемам розвитку Інтернету. Проходить щорічно в квітні, починаючи з 2009 року. У 2011 кількість учасників - 3743 осіб - була визнана рекордною для профільних оффлайн-заходів Уанету, в результаті чого iForum був визнаний Національним реєстром рекордів найбільшою конференцією в Україні. У 2012 році його відвідали 5 576 чоловік, в 2013 - понад 7 тисяч, в 2014 - близько 5 тис., в 2015 - 6 000.