Міжнародні інвестори відкликають свої вливання з деяких з найбільш ліквідних російських компаній, у зв'язку зі зростаючою непередбачуваністю в акціях і валюті країни, звертаючись до менш ризикованих активів, повідомляє Bloomberg, передає ONLINE.UA.
Вони залишають російський фондовий ринок швидше, ніж місцеві трейдери продають акції на Московській біржі, в результаті чого розрив між місцевими та іноземними інвестиціями скоротився до рівня, що не спостерігався вже рік. Відхід інвесторів відбувається після того, як стрімко знизилися показники рубля і ціна на нафту, яка є основним джерелом доходів країни, впала до 12-річного мінімуму минулого тижня.
"Іноземці можуть швидко продати російські акції і піти на інші, ринки, що розвиваються, де вони можуть отримати відносно гарну віддачу з меншим ризиком, - сказала минулого тижня Анастасія Левашова, фондовий менеджер інвестиційної керуючої компанії Blackfriars Asset Management Ltd. в Лондоні. - Місцеві інвестори більш стійкі до перепадів на російському ринку і більш готові триматися за свої акції, оскільки у них набагато менше альтернативи".
Це видно з порівняння того, як російські акції виступають за кордоном і вдома.
«Магніт» знизився на 12% в Лондоні в 2016 році, в той час як акції залишалися незмінними в Москві в той же проміжок часу, несприйнятливими до стану рубля і нафти. «Мегафон» впав на 13% в Лондоні, що вдвічі більше, ніж у Москві. «Газпром нафта» втратила 14% в Лондоні і 6,3% в Москві цього року.
РФ обмежує звернення депозитної розписки до 25% акцій компанії і 50% акцій, які котируються на біржі. Такі компанії, як «Магніт», вже досягли своєї межі, тому надбавки за кордоном вище.
"Настрої в Росії в цілому поступово погіршуються серед деяких іноземних інвесторів, тому зараз відходять інвестори, які були готові платити надбавки. Це питання попиту та пропозиції", - сказав фондовий менеджер April Capital Олег Попов минулого тижня.
- Категорія
- Фінанси
- Дата публікації