Сьогодні, коли у багатьох з'явилися пристойні гроші, всі стають інвесторами. Однак в умовах хронічної нестабільності вибір на користь того чи іншого каналу важко зробити навіть досвідченому інвестору, а новачок і зовсім впадає у відчай, спостерігаючи, як гойдаються курси валют, знижуються відсотки по банківських депозитах. Можливо, варто спробувати вкласти гроші в нерухомість?
Інвестиція в однушку
Як би не склалася ситуація в політиці і економіці, а попит на малогабаритне житло буде завжди. Для молоді покупка однушки - можливість вирватися з-під батьківської опіки, для молодят - шанс створити сімейне вогнище.
Щоб купити 1 кімнатну квартиру в Києві, не потрібно великих вкладень, при цьому придбаний об'єкт абсолютно ліквідний. Які варіанти існують на цьому шляху:
Інвестування в однушку на етапі зведення житлового комплексу. Більшість компаній-забудовників відчуває чималі фінансові труднощі, через що прагне залучити гроші покупців квартир мало не на стадії риття котловану. А щоб майбутні власники квадратних метрів легше розлучалися зі своїми кровними, роблять просто величезну знижку, часом доходить до 50%. Це досить ризиковано, оскільки забудовники можуть розоритися, збанкрутувати, заморозити будівництво на невизначений час. Але якщо розумно підійти до вибору будівельної компанії, інвестиція в однокімнатну квартиру на стадії будівництва може забезпечити чималий прибуток. Дочекавшись, коли через рік-півтора будинок буде зданий в експлуатацію, ви зможете продати куплене житло з пристойним наваром 12-13 тисяч доларів.
Другий прийнятний варіант - купити однокімнатну квартиру в Києві і здавати її в довгострокову оренду. Приблизні підрахунки показують, що вартість однушки, необхідних меблів і побутової техніки (телевізор, холодильник і кондиціонер) можна повернути протягом 10 років. Навіть в разі, якщо ваш інвестиційний проект з якої-небудь причини потрібно буде закрити, ви зможете швидко продати квартиру, розмістивши оголошення.
Що краще - вторинка або новобуд?
Щоб купити однокімнатну в Києві на вторинному ринку, буде потрібна повна сума і гроші на ремонт. При покупці первинки на стадії будівництва необхідний тільки початковий внесок у розмірі 25-50% від повної вартості квартири (у кожного забудовника по-різному). Решту грошей можна вносити частинами за встановленим в договорі графіку.