Ізраїльські сили завдали нових ударів у секторі Гази попри встановлене з Палестиною перемир’я у ніч на середу, 16 червня.
Джерело: Reuters
За оприлюдненими даними, це був перший інцидент з травня, коли сторони конфлікту домовилися про припинення вогню на тлі загострення.
Згідно з офіційним уточненням Армії оборони Ізраїлю, військовослужбовці завдали авіаудари по військових комплексах угруповання ХАМАС у Газі та Хан-Юнісі. Їх оцінювали перед тим як “табори та місця зустрічі бойовиків ХАМАС”.
Було оголошено, що авіаудари стали відповіддю на запуск з палестинської сторони повітряних куль, які таким чином переносили запальну суміш через спільний з Ізраїлем кордон. Пожежники країни пізніше підтвердили що кулі спровокували 20 пожежних інцидентів у населених пунктах поблизу кордону.
У ЦАХАЛ наголосили, що тримають напоготові до будь-якого сценарію, зокрема й до “відновлення бойових дій перед обличчям терористичної загрози з Гази”.
Своєю чергою представники ХАМАС підтвердили факт проведення ізраїльською стороною ударів з повітря. Палестинці планують надалі “надавати хоробрий опір і захищати свої права і священні місця” в Єрусалимі.
За кілька годин до масивної атаки з повітря тисячі ізраїльтян із прапорами прибули до Дамаських воріт у Старому місті Єрусалиму. Вони влаштували марш до Стіни Плачу - священної локації для кожного юдея.
Палестинці на це відреагували гнівними коментарями, обуренням та осудом в цілому.
Загострення між Ізраїлем і Палестиною
ЦАХАЛ та палестинські сили почали обмінюватися ракетними обстрілами у ніч на 10 травня. Сектор Гази тоді завдав удар першим та отримав надзвичайно потужну відповідь від збройного опонента.
Цьому передували палестинські протести у Східному Єрусалимі, які почалися після виселення людей з району Шейх-Джаррах на користь єврейських переселенців. Атака ХАМАС — це фактично реакція на події в середині Ізраїлю.
Ізраїль принаймні один раз відкидав пропозицію про встановлення перемир’я та пояснював, що операція з ліквідації загрози ще не завершена.
Режим припинення вогню між сторонами було узгоджено лише з опівночі 21 травня. В цілому жертвами загострення стали понад дві сотні осіб.
Читайте також:
В Ізраїлі відсторонили від посади прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху;
Ізраїль та ХАМАС домовилися про перемир'я в секторі Гази;
Байден висунув Нетаньяху нагальну вимогу по сектору Газа.