Кабмін хоче звільнити виробників COVID-вакцин від відповідальності
Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін хоче звільнити виробників COVID-вакцин від відповідальності

Кабмін хоче звільнити виробників COVID-вакцин від відповідальності
Джерело:  online.ua

Український уряд хоче, щоб в Україні виробників вакцин позбавили відповідальності за побічні ефекти вакцинації. Варто звернути увагу на те, що відповідний законопроєкт уже зареєстрували в українському парламенті 16 березня. Його ініціатором став очільник Кабінету міністрів Денис Шмигаль. Як стверджують в КМУ, ухвалення цього документи необхідне для для отримання вакцин за програмою COVAX, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт Верховної Ради.

Що важливо розуміти, у пояснювальній записці до законопроєкту йдеться про зміни до статті 9 щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів закону "Про лікарські засоби".

"Учасники механізму COVAX погоджуються звільнити виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, що можуть виникнути внаслідок застосування цих вакцин",– сказано в документі.

Окрім того, наголошується, що після реєстрації державою вакцин для профілактики коронавірусу під зобов'язання для екстреного медичного застосування МОЗ може взяти на себе обов'язки від імені України щодо цих препаратів. Відповідно українське відомство звільнить виробника, його працівників, медпрацівників та інших людей, залучених до вакцинації, відповідальності за будь-які її наслідки. Якщо закон ухвалять, він буде чинним протягом 4 років з дня опублікування.

Не можна також не згадати про те, що в країнах Європейського Союзу та Великій Британії зафіксували уже 15 випадків тромбозу глибоких вен і 22 випадки тромбоемболії легеневої артерії серед тих, хто отримав вакцину до 8 березня. Однак, варто зазначити, що наразі прямого зв'язку утворення тромбів та введення препарату AstraZeneca – не встановили. Однак декілька країни все одно призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca. За їхніми словами, наразі це лише запобіжний захід до завершення розслідування.

Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно Міністерство охорони здоров’я заявило, що не обмежуватиме використання ліцензійного аналога британо-шведської вакцини CoviShield в Україні.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?