В Україні триває адаптивний карантин через пандемію коронавіруса, в результати якого багато підприємств не можуть працювати як раніше. Кабінет міністрів вирішив спростити механізм нарахування орендної плати для орендарів комерційної нерухомості, щоб знизити витрати представників дрібного і середнього бізнесу країни на період вимушеного простою. Згідно з постановою уряду, певним категоріям орендарів державного майна на час карантину надані знижки в 50-75%, а деяких суб'єктів господарювання в залежності від виду їх діяльності повністю звільнили від плати за оренду. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу Фонду державного майна України.
Від оплати оренди на період карантину повністю звільнили приватних підприємців, які орендують приміщення в навчальних корпусах навчальних закладів державної форми власності, і підприємців, які орендують приміщення з метою організації концертів та іншої видовищно-розважальної діяльності, побутового обслуговування населення, здійснення туроператорської та турагентської діяльності.
На 50% знизили оплату за оренду нерухомого державного майна для тих, хто використовує його для розміщення:
закладів харчування;
копіювальної техніки;
комп'ютерних клубів та інтернет-кафе;
торговельних об'єктів з продажу промислових товарів (крім тих, які здійснюють роздрібну торгівлю засобами гігієни) і продажу непродовольчих товарів, що були у вжитку;
виставок образотворчої та книжкової продукції, виробленої в Україні;
виставок непродовольчих товарів без здійснення торгівлі;
готелів;
транспортних підприємств з перевезення пасажирів
офісних приміщень.
Крім того в половину знизили плату за оренду для юридичних і фізичних осіб резидентів України, які є суб'єктами малого підприємництва, що здійснюють виробничу діяльність безпосередньо на орендованих виробничих площах і для суб'єктів кінематографічної діяльності, основною діяльністю яких є кіновиробництво або технічне забезпечення та обслуговування кіновиробництва.
Знижка на оренду в 75% надана орендарям, які використовують нерухоме державне майно для розміщення на території аеропортів: кафе, барів, кафе-барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, ресторанів, ресторанів з нічним режимом роботи, їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів підакцизної групи, торгових об'єктів.
Нагадаємо, карантин в Україні діє до 31 липня. Влада країни планує продовжувати обмеження, але за новими правилами. Зокрема, президент України Володимир Зеленський закликав уряд розробити чіткий алгоритм продовження карантину, в якому будуть передбачені для людей можливості для життя в безпеці, щоб міг функціонувати бізнес, щоб економіка не стояла на паузі. Орієнтовно, карантин в Україні хочуть продовжити ще на місяць.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Кабмін затвердив зміни до бюджету ПФУ на 2020 рік, збільшивши надходження з держбюджету майже на 30 млн гривень. Ця сума покриє дефіцит Пенсійного Фонду, що виник у зв'язку з підвищенням пенсій і призначенням додаткових соціальних виплат пенсіонерам у віці від 80 років. Йдеться про щомісячну надбавку до пенсії в розмірі 500 гривень, яку вже почали отримувати українці з 1 квітня.