Глава держави Володимир Зеленський провів традиційну селекторну нараду з представниками уряду та правоохоронних органів, під час якої обговорили ситуацію з поширенням COVID-19 та операцію зі звільнення заручників у Луцьку. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що сьогодні Кабінет Міністрів розгляне постанову, у якій визначені нові норми проведення карантину. 22 липня офіційно стало відомо, що під час засідання Кабінет міністрів продовжив адаптивний карантин до 31 серпня. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт уряду та ОП.
Глава МОЗ наголосив, що норми карантину, які встановлені в Україні, гармонізуються з європейськими, також змінюються підходи до показників захворюваності. Так, рахуватимуть не за кількістю хворих, а за динамікою захворюваності, як це робиться в країнах Європейського Союзу.
Очільник Кабміну Денис Шмигаль зазначив, що адаптивний підхід на регіональному рівні довів свою ефективність і дозволяє контролювати рівень захворюваності в Україні.
Варто також звернути увагу на те, що в останній місяць літа: з 1 і до 31 серпня карантин матиме нову форму - регіони України поділятимуть на чотири зони: зелену, жовту, помаранчеву і червону. Це означає, що рівень епідемічної ситуації визначатиме автоматизоване програмне забезпечення на основі певних визначених алгоритмів.
При моніторингу застосовуватимуть показники на рівні області, які використовують і наразі:
завантаженість ліжок у медзакладах – не більше 50%
середня кількість тестувань – не менше 24 на 100 тисяч населення
коєфіцієнт виявлення випадків – не більше 11%
показник динаміки зростання випадків – більше ніж 10%.
Коли немає перевищень, область перебуває у зеленій зоні, в якій діє найменше обмежень:
У транспорті забороняється перевезення пасажирів у кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.
Проведення масових заходів у закритих приміщеннях, дозволені лише за розміщення 1 людини на 5 квадратних метрів.
Культурні заходи у кінотеатрах і театрах можливі лише за 50% наповненості залів.
"Регіони, що постійно перебувають у зеленій зоні, не потребують втручання і посилення протиепідемічних заходів національного рівня", - підкреслив глава МОЗ.
Якщо показники критеріїв починають змінюватися протягом п'яти днів поспіль, то регіон переходить у "жовту" зону.
Як повідомляв ONLINE.UA, українські фахівці уже проводять клінічні випробування медичних засобів проти коронавірусу COVID-19.