25 травня завершився нормативний термін громадського обговорення розробленого Міністерством фінансів проекту ліцензійних умов для операторів ринку лотерей.
Як повідомляють джерела в уряді, найближчим часом доповнений документ буде переданий на затвердження Кабміну, пише УНІАН.
Видання відзначає, що нові ліцензійні умови, розроблені Мінфіном, передбачають внесення операторами ринку плати за право вести діяльність з організації лотерей. Фіксована частина плати за ліцензію - 168 млн 400 тис гривень (100 тис мінімальних прожиткових мінімумів). Також щорічні фіксовані платежі будуть стягуватися з пунктів розповсюдження лотерей. Таким чином, тільки з однієї компанії держава зможе отримати більше 200 млн. гривень від одних тільки фіксованих податків.
За даними УКРІНФОРМ, у 2014 році загальний обіг ринку лотерей доходив до 12,4 млрд грн, пише видання. При цьому, податків до бюджету з цієї суми було сплачено менше 3% - 318 млн. грн. Реальний обсяг грального ринку Мінфін оцінює в 40 млрд. «Проект нових ліцензійних умов був підготовлений з урахуванням цих даних. Учасники ринку цілком здатні заплатити цю зазначену в проекті суму як плату за вхід на ринок, в результаті чого бюджет тільки в цьому році може додатково отримати кілька сот мільйонів гривень», - зазначають джерела в міністерстві.
Видання нагадує, що ринок лотерей працює без ліцензійних умов з 2012 року і без ліцензій з 2014 року. Як зазначають ЗМІ, ця ситуація стала можливою завдяки запущеній під час правління Віктора Януковича схемою. Так, в 2012 році був ухвалений закон про лотереї, що покладав на Мінфін зобов'язання розробити та затвердити нові ліцензійні умови. Однак в текст закону було внесено перехідні положення, що передбачають, що до затвердження Мінфіном нових ліцензійних умов оператори працюють за наявними у них ліцензіями. Незважаючи на те, що терміни дії ліцензій всіх лотерейних компаній закінчилися в 2013 році, попередники нинішнього міністра фінансів Олександра Данилюка не робили спроб розробити і затвердити нові ліцензійні умови. Відсутність регуляторних актів привела до падіння податкових надходжень і сприяла розквіту гральних клубів під виглядом лотерей, пишуть «Гроші».
Крім того, відсутність нових ліцензійних умов дозволяла працювати двом великим операторам ринку лотерей - компанії «М.С.Л» і «Патріот», яких ЗМІ називають операторами великих російських бізнесменів, близьких до Кремля. У 2015 році обидві компанії потрапили в список російських юридичних осіб, щодо яких Камбін запровадив санкції. Незважаючи на це, зазначені лотерейні оператори досі ведуть господарську діяльність в Україні. У разі затвердження Камбіном нових ліцензійних умов, компанії, що знаходяться під дією санкцій, не зможуть отримати ліцензії, і їх діяльність на українському ринку лотерей буде припинена, резюмує видання.